WOBEC CZŁOWIEKA
▪ wstęp bezpłatny | pobierz bezpłatny bilet: online lub w kasie
Cykl trzech krótkometrażowych projekcji prezentujących sylwetki osób, których wybory życiowe konfrontują z pytaniami o granice – tożsamości, płci, stereotypu… To jednocześnie opowieści o odwadze, odnajdywaniu siebie i formowaniu. Każda z projekcji jest pretekstem do spotkania z człowiekiem – bohaterką, bohaterem, reżyserką, twórcą. A wszystko w kameralnej przestrzeni mediateki ECS.

WOBEC PRZESTRZENI
▪ wstęp biletowany
Wokół budynku ECS tworzy się miasto – Młode Miasto. Tereny postoczniowe stają przed dobrze znanymi wyzwaniami – zagrożeniem gwałtownej zmiany swojego charakteru, wykorzenienia, dominacji kapitału… Trzy filmy dokumentalne prezentowane w tej sekcji będą prowokowały do stawiania pytań o formę przekształceń, o współistnienie ludzkich i pozaludzkich mieszkańców miast, o rolę małych i wielkich historii w budowaniu nowych miejsc i nowych społeczności. Warto też wybrać się na oprowadzanie po wystawie czasowej STOCZNIA – Stocznia jako miasto.

▪ wstęp bezpłatny | pobierz bezpłatny bilet: online lub w kasie
Mamy dwa zaproszenia. Pierwsze na spacer po terenach stoczniowych Scenariusze architektury. W roli przewodnika Jacek Dominiczak, architekt i urbanista, badacz i nauczyciel akademicki, autor teorii miasta dialogicznego. A drugie do rozmowy o tym, jak kultura tworzy miasto i jak kultura może odtworzyć miasto – Miasto Marii. Siła w przyszłości. Przybędą goście z Mariupola zrównanego przez rosyjską armię z ziemią, którym agresor nie odebrał wiary, że odbudują swoje miasto.

 

AAFF / Twarze plaże

kup bilet

AAFF / Homo Sapiens

kup bilet