Konferencje, warsztaty, seminaria, spotkania biznesowe, targi, ale i bale, aukcje, koncerty, spektakle, pokazy filmowe i taneczne, a nawet opera – przez 10 lat obecności ECS przy pl. Solidarności 1 w Gdańsku mieliśmy okazję gościć niezliczoną liczbę wydarzeń i formatów.

Europejskie Centrum Solidarności to nowoczesna instytucja kultury i otwarta przestrzeń miejska, gdzie spotykają się ludzie, wartości i idee. Powstało po to, aby upamiętnić polską pokojową rewolucję Solidarności, która odmieniła kształt powojennej Europy. Sercem budynku jest wystawa stała. Działają tu również ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, biblioteka i mediateka.

Budynek przy pl. Solidarności został oddany do użytku w sierpniu 2014 roku. Natychmiast został uznany architektoniczną ikoną miasta, zarówno z uwagi na odważną, nowoczesną bryłę, jak i kontekst historyczny. Powstał bowiem w przestrzeni dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina, obok pomnika Poległych Stoczniowców 1970, stoczniowej Bramy nr 2, Sali BHP. Tutaj w Sierpniu ’80 narodziła się Solidarność.

Corocznie ECS organizuje ponad 600 wydarzeń dla wąskich i szerokich gremiów, m.in. przywódców państw, wybitnych intelektualistów, ludzi nauki, kultury i biznesu. Wspólnie z lokalnymi partnerami pomożemy zorganizować Państwu wydarzenie w Gdańsku, które na długo zapisze się w pamięci gości.

Wierzymy, że z doświadczenia Sierpnia ’80 możemy również dziś czerpać energię społeczną, a w dziedzictwie Solidarności wciąż bije źródło ożywczych dla Europy idei.
Zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności.
Zapraszamy do Gdańska.

Kontakt
e-mail: marketing@ecs.gda.pl
Beata Pawłowska | tel.: 58 772 40 18
Lucyna Augustyn | tel.: 58 772 40 22

 

Przestrzenie ECS

Informacje

Galeria