Lubisz fotografować? Tereny dawnej Stoczni Gdańskiej są dla Ciebie inspirujące? Chcesz odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne i wykonać unikalne zdjęcia? – ECS zaprasza na plener fotograficzny.

zapisy | stoczniadrugiezycie@ecs.gda.pl
/ napisz kilka słów o sobie
/ zaznacz, w której części pleneru chcesz wziąć udział, jednej (której) czy obu (teren Stocznia Cesarska Development i przestrzenie Stoczni Centrum Gdańsk)
/ decyduje kolejność zgłoszeń

Potrzebne są jedynie – własny sprzęt fotograficzny i wolny czas 25 maja. Zapisy ruszają 17 maja i potrwają do wyczerpania miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. W plenerze weźmie udział 30 osób.

Zdjęcia, które powstaną podczas pleneru będzie można zgłosić do konkursu Stocznia. Drugie życie.
Kolejny plener planujemy w trakcie wakacji – śledźcie media społecznościowe ECS.

Wyruszamy w plener 25 maja 2023, we czwartek
/ 9.00–12.00 → teren Stoczni Cesarskiej Development
/ 13.30–16.30 → przestrzenie Stoczni Centrum Gdańsk

Fachową opiekę nad uczestnikami pleneru będą sprawować profesjonalna fotografka i fotograf – Renata Dąbrowska z Sopockiej Szkoły Fotografii i dr hab. Leszek Krutulski, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Renata Dąbrowska, Sopocka Szkoła Fotografii
Fotografka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2013, dyplom z wyróżnieniem). Wykładowczyni w Sopockiej Szkole Fotografii. Wielokrotna laureatka polskich konkursów fotografii prasowej. Współpracowała z trójmiejskim oddziałem „Gazety Wyborczej” (2005–2018). Obecnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury, firmami i mediami. Jej zdjęcia publikowano na łamach m.in. „Tygodnika Powszechnego”, „Wysokich Obcasów”, „Press” czy „Stern”. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wydała album autorski „Ja, Renata Dąbrowska – 100 portretów” (2012).

dr hab. Leszek Krutulski, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Z pierwszego wykształcenia biolog, z drugiego – fotograf. W Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku uczy studentów podstaw fotografii dokumentalnej. Kwalifikację artystyczną I stopnia uzyskał na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu pod opieką artystyczną profesora Stefana Wojneckiego (1999). Pracował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Od 10 lat związany z gdańską ASP. W  2011 roku rozpoczął swój najdłuższy, obliczony na 20 lat projekt fotograficzny – „Półportret”.

/ dodatkowe informacje o plenerze | tel.: 506 195 991

/ Gościnnie w wydarzeniu weźmie udział gdańska firma zajmującej się dostarczaniem rozwiązań foto-wideo: Cyfrowe.pl. Uczestnicy spaceru mogą w trakcie pleneru przetestować sprzęt i skorzystać z fachowych rad.