Zachęcamy do lektury, odwiedzania przestrzeni Solidarność Codziennie oraz tworzenia własnych projektów społecznych. Zeszyt w wersji papierowej dostępny jest w przestrzeni Solidarność Codziennie (budynek ECS, 3 piętro).

Zeszyt #1

Jak tworzyć więzi między ludźmi? Czym jest nowy aktywizm? W jaki sposób kształtować przestrzeń miejską? I najważniejsze: jak działać solidarnie codziennie? W pierwszym „Zeszycie Solidarności Codziennie”, podsumowaliśmy to, co wydarzyło się podczas inauguracji przestrzeni Solidarność Codziennie.

Zeszyt #2 (nie)docieranie

Czy docieramy do naszych grup odbiorców? Jak i czy wychodzimy ze swoich baniek społecznych? Co nas łączy, a co dzieli – z sąsiadem, ze współpracownikiem czy przechodniem? Czy chcemy przekraczać granice? Być może w środku drugiego numeru znajduje się odpowiedź.

Zeszyt #3 (nie)śmiałość

Zderzamy się z ograniczeniami, a jednocześnie rozwijamy swoje pomysły. Może potrzebujemy zastanowić się, jak zrobić pierwszy krok? W jaki sposób przygotować siebie, swoje środowisko, swoją grupę, organizację do przekraczania barier społecznych? Ośmielisz się przeczytać?

Zeszyt #4 (nie)zapisanie

Przystańmy i dajmy sobie chwilę. Poczekajmy na pojawienie się małej iskierki, pomysłu, idei, która zacznie kiełkować w głowie. Warto tej myśli nie utracić. W takim momencie trzeba mieć pod ręką coś, na czym będzie można zanotować myśl, kontakt czy wręcz rozpisać sobie pomysł i przygotować go do wdrożenia.

Edycja specjalna w formie zeszytu, która ukazała się przy okazji Święta Wolności i Solidarności.

Zeszyt #5 (nie)dogadanie

Czym jest (nie)dogadanie? Czy dążąc do rozwiązania problemu, słyszymy wszystkie pojawiające się głosy? W jakim kierunku może zmierzać aktywność obywatelska, która chce szukać porozumienia i budować zmianę społeczną? Co może nam dać znalezienie wspólnego języka?