To książka o polskim elektryku, który został jedną z najważniejszych postaci XX wieku. Pokazuje Lecha Wałęsę jakiego nie znamy. Z okazji swoich 80 urodzin były robotnik, lider opozycji demokratycznej, prezydent, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jeden z twórcą polskiej demokracji, opowiada o kulisach wydarzeń lat 80. i 90. oraz życiu prywatnym.

Lech Wałęsa jest symbolem. Ikoną znaną na całym świecie. Jednocześnie jest też zwykłym człowiekiem, charyzmatycznym, odważnym, bezczelnym i bezkompromisowym, ze swoimi walorami i słabościami, mężem, ojcem, dziadkiem.
Z okazji swoich 80 urodzin Lech Wałęsa jeszcze raz – jak sam mówi, już po raz ostatni – zabiera głos, opowiadając o trudnych czasach walki o nową Polskę w latach 80. i 90., a także o szansach, jakie stoją przed naszym krajem w przyszłości. W niezwykłej rozmowie z wielokrotnie nagradzanymi dziennikarzami – Kamilem Dziubką i Januszem Schwertnerem – pokazuje się od strony, od jakiej go jeszcze nie znamy. Opowiada o swoim życiu prywatnym, o śmierci syna Przemysława, o relacjach z najważniejszymi postaciami ze świata polityki i kulisach władzy. Ujawnia wciąż nieodkryte historie z początków Solidarności, z okresu stanu wojennego i formowania się pierwszego rządu w wolnej i demokratycznej Polsce.

Książka „Wałęsa ’80” ukazuje się nakładem wydawnictwa Znak.

Goście
Lech Wałęsa | bohater książki, legendarny przywódca opozycji, prezydent RP
Kamil Dziubka | dziennikarz, reporter wideo i prezenter, laureat nagrody Grand Press
Janusz Szwertner | dziennikarz i publicysta, wykładowca dziennikarstwa, laureat nagrody Grand Press

Prowadzenie
Magdalena Rigamonti | dziennikarka prasowa, radiowa i autorka książek, laureatka nagrody Grand Press

/ transmisja online: ecs.gda.pl. gdansk.pl, FB ECS, YT ECS