Hurra!!! Nareszcie wakacje! Czas na nowe przygody i dobrą zabawę! Zapraszamy grupy zorganizowane, kolonijne i półkolonijne, na wspólne spędzenie tego czasu w Europejskim Centrum Solidarności. Przygotowaliśmy do wyboru dwa tematy warsztatów. Wystarczy wybrać zajęcia i przesłać formularz zgłoszeniowy. Bilet dla dziecka kosztuje tylko 15 zł.
Uwaga! Liczba uczestników nie może przekroczyć 30 osób.

Wszystkie kolory świata
Różnorodność, czyli co? Odkryjemy to wspólnie podczas działań pełnych kolorów i kreatywności. Przeniesiemy się w świat otwartości i uważności na innych ludzi i inne poglądy, a dzięki zabawom ruchowym i grupowym aktywnościom z użyciem pełnej palety barw, odkryjemy sens różnorodności.  Zwrócimy uwagę na to, co nas łączy oraz zastanowimy się wspólnie, czym dla każdego z nas jest kolorowy świat, co wyrazimy w pracach plastycznych. Przygotujcie się na barwny, dobry czas na świeżym powietrzu – zabierzcie ze sobą nakrycia głowy i wodę.

Każdy śmieje się w tym samym języku
Czy wiecie,  że na świecie żyje ponad 8 miliardów ludzi? Zamieszkują oni ponad 190 krajów i posługują się ponad 7 tysiącami różnych języków! Ważne, żeby pamiętać, że uśmiech jest uniwersalnym językiem, który zrozumie każdy. Podczas warsztatów poznamy śmieszne ciekawostki o wybranych regionach świata, a także poznamy tradycje i obyczaje z wielu państw. Dodatkowo spróbujemy swoich sił w quizie, by poczuć się jak w prawdziwym telewizyjnym teleturnieju! Na koniec każdy wykona swoją mapę marzeń, która ułatwi dążenie do wyznaczonych sobie celów.

terminy | 24/06 – 12/07, 10.00 (poniedziałek – piątek)
czas
| 90 minut
grupa wiekowa | 6–10 lat, tylko grupy zorganizowane (maksymalnie 30 osób)
miejsce | Wszystkie kolory świata: tereny zielone wokół ECS, Każdy śmieje się w tym samym języku: sala warsztatowa ECS
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1 (wejście przez historyczną Bramę nr 2)
zbiórka | przy kasach biletowych (parter)
wstęp | dziecko: 15 zł, opiekun: bilet bezpłatny (1 opiekun na 10 podopiecznych)