Na zimę 2023 przygotowaliśmy trzy tematy zajęć, wybierzcie jeden, dwa lub wszystkie!

Wspólnie spróbujemy dowiedzieć się, czy statek może dostać medal? Posłuchamy zimowych legend. I wyruszymy dookoła świata śladami zimy. Zapraszamy grupy zorganizowane – dzieci spędzające ferie w świetlicach szkolnych i w parafiach, półkolonistów i kolonistów. Dlaczego warto ferie spędzać w ECS? – zapytacie. Najprostsza odpowiedź brzmi: w ECS gwarantujemy dobrą zabawę! Stawiamy na współpracę i odpowiedzialność, a jednocześnie poszerzamy wiedzę i rozwijamy umiejętności. Zimę w stoczni organizujemy w ECS od 2012 roku.

termin
16 stycznia, poniedziałek
18–20 stycznia, środa – piątek
23 stycznia, poniedziałek
25–27 stycznia 2023, środa – piątek
czasgodz. 10.00, 90 minut  – kup bilet, maksymalnie 25 osób
grupa wiekowa | 6–12 lat
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1 (wejście przez historyczną Bramę nr 2)
zbiórka | przy kasach biletowych ECS (parter)
wstęp | dziecko: 12 zł, opiekun wstęp wolny

Ile waży order?
Czy wiecie, że stocznia dostawała ordery? Co można wyczytać z odznaczenia? Komu są potrzebne? Obejrzymy dawne medale z ostrożnością detektywa, aby nie zostawić na nich żadnych śladów. Sami wymyślimy, komu i za co należą się ordery oraz odznaczenia, zaprojektujemy je przy użyciu różnorodnych materiałów i opracujemy scenariusz ich uroczystego wręczenia.
Ile waży order? Przekonacie się sami.

Kurs na zimę
Zima! Czy w Afryce pada śnieg, gdzie zima trwa cały rok, czy zimą musi być zimno? Podczas zespołowej gry terenowej, która odbędzie się w ogrodzie zimowym ECS, zbierzemy charakterystyczne atrybuty zimy oraz pomysły na zimowe aktywności. Z Waszą ciekawością świata oraz umiejętnością współpracy z pewnością uda się osiągnąć wyznaczony cel!

Otulamy
Na dworze zimno, szaro i ponuro? Spędźmy razem miło czas. Otulimy się wspaniałą opowieścią sławiącą piękno zimy, która rozgrzeje nasze serca podczas mroźnego dnia. Następnie stworzymy własne zabawki sensoryczne. Zabierzecie je ze sobą, aby służyły Wam relaksacyjnie i antystresowo w ponure dni.