Czym jest arteterapia, jaka jest jej rola i jak można ją stosować w codziennym życiu? Zapraszamy na opowieść i warsztaty arteterapii, które towarzyszą wystawie pt. „To, co widzę”. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci nie młodsze niż 15-letnie i dorośli, w tym osoby z doświadczeniem migracji.
Warsztaty łączą teorię z praktyką i koncentrują się na możliwościach wykorzystania sztuki jako narzędzia wspierającego regulację emocji oraz przetwarzanie trudnych doświadczeń. Zajęcia nie mają charakteru terapii grupowej, lecz stanowią przestrzeń do nauki i indywidualnej ekspresji.
Prowadzenie
Agnieszka Baaske | arteterapeutka, artystka, edukatorka i animatorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Arteterapii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym
Gregor Gonsior | artysta wizualny, grafik i projektant
Program
12.00–12.45 | część I → teoretyczna
Zapoznanie z arteterapią, jej technikami oraz zastosowaniem w pracy z dziećmi, dorosłymi i osobami w trudnych sytuacjach życiowych. Omówienie jej roli w leczeniu, samopoznaniu i regulacji emocji.
/ grupa wiekowa: powyżej 15 roku życia
13.00–14.30 | część II → praktyczna
Będziemy tworzyć rysunki. Warsztaty mają charakter otwarty, można elastycznie dołączać i opuszczać zajęcia.
/ grupa wiekowa: powyżej 15 roku życia
14.45–15.30 | część III → warsztat graffiti
Uczestnicy zaprojektują mural inspirowany wystawą i warsztatami, który zostanie odtworzony na terenie stoczni już w marcu, przez uczestniczki i uczestników oraz absolwentki i absolwentów programu CZEŚĆ!
/ grupa wiekowa: powyżej 15 roku życia