Cykl spotkań z dźwiękowymi reportażami i dokumentami artystycznymi oraz ich autorami, czołowymi polskimi autorami historii dźwiękowych (audio storytelling), zainaugurowaliśmy w ECS wiosną 2023 roku. Organizatorem projektu jest Fundacja Audionomia, jego partnerem Europejskie Centrum Solidarności. Projekt dofinansowano ze środków miasta Gdańska.

Wysłuchamy reportażu dźwiękowego „Tunele miłości. Przystanek Las Vegas” Małgorzaty Żerwe i Davida Zane Mairowitza, a potem spotkamy się z autorką.

W podróży z Denver do Las Vegas bohaterowie spotykają różnych, często dziwnych ludzi i ciekawe miejsca… Piją kawę z poszukiwaczem złota, w Taos (Nowy Meksyk) oglądają obrazy D. H. Lawrence’a podejrzane o pornografię, lądują na planie westernu w Cerillos i uczestniczą w meksykańskim ślubie w Albuquerque. W legendarnym hotelu La Fonda w Gallup nocują w pokoju Humphrey’a Bogarta, aby następnego dnia zgubić się na legendarnej Route 66. Pomaga im para indiańskich staruszków. Inny Indianin, Navaho Mike w Monument Valley uczy ich pętać konie. W stanie Utah ledwo uchodzą mormonom, a potem nawiedzonym kaznodziejom. W końcu docierają do Las Vegas, gdzie biorą ślub bez wysiadania z samochodu, żeby czym prędzej udać się do Doliny Śmierci…
Reportaż „Tunele miłości. Przystanek Las Vegas” został wyróżniony w konkursie Prix Italia i zdobył nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Artystycznych Form Radiowych.

Współautorka reportażu, Małgorzata Żerwe, jest artystką wizualną, dziennikarką, autorką reportaży i słuchowisk, tekstów o sztuce oraz prac z dziedziny sound art. Współpracuje z niemieckimi stacjami radia publicznego oraz kanadyjską CBC. Laureatka m.in. Grand Prix Marulić oraz Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy.