Dwa dni opowieści o podróżach, praktycznych warsztatów i wydarzeń towarzyszących. TRAMPki Spotkania Podróżujących Kobiet to jedyny w Polsce festiwal podróżniczy tworzony dla kobiet przez kobiety, które dzielą się doświadczeniem, inspirują i swoim przykładem dowodzą, że warto spełniać marzenia o podróżowaniu.

To już siódma edycja tego projektu.
– Podróżowanie solo ciągle wzbudza wiele emocji i obaw – mówi inicjatorka wydarzenia Anita Demianowicz, gdańszczanka, która zwykle połowę roku spędza w podróży, pisze i fotografuje, prowadzi warsztaty i prezentacje. – Festiwal ma przełamywać stereotypy i bariery, stawiając czoła wyzwaniom podróżowania samodzielnego, a także ma na celu promowanie idei równouprawnienia i autonomii kobiet w podróżach.

W trakcie wydarzenia prelegentki, w tym również podróżniczki z niepełnosprawnościami, będą dzieliły się swoimi historiami, inspirując uczestniczki do działania i pokonywania własnych ograniczeń. – Zaprezentowanie ich historii i osiągnięć ma na celu ukazanie potężnej siły determinacji i sposobów na pokonywania trudności – dodaje Anita Demianowicz. – Przez te wyjątkowe prezentacje, festiwal TRAMPki promuje przekonanie, że nie ma żadnych fizycznych czy emocjonalnych barier, które uniemożliwiłyby kobietom realizację swoich marzeń i podbijanie światowych szlaków

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazły się niezwykłe opowieści nie tylko o podróży solo, z dziećmi, ze zwierzętami, na wózku inwalidzkim, vanem, ale i żaglowozami przez pustynię Gobi. Przed uczestniczkami dwa dni inspirujących występów pełnych opowiadań i anegdot, m.in. o pokonywaniu przeciwności w podróży i własnych granic. Nie zabraknie warsztatów praktycznych m.in. z samoobrony i robienia zdjęć telefonem.

Współorganizatorem wydarzenia jest Europejskie Centrum Solidarności, partnerem miasto Gdańsk.