Budowanie pewności siebie, wzmacnianie samoakceptacji i odkrywanie swoich mocnych stron – te zadania czekają licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie. Młodzi będą ćwiczyć docenianie siebie, przekształcanie negatywnych myśli na swój temat w pozytywne i rozprawią się z poczuciem bycia niewystarczającymi.

Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i Samorządu Województwa Pomorskiego.

UWAGA! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Uczestniczki i uczestnicy poniżej 18 roku życia potrzebują pisemnej zgody opiekuna prawnego. Druk pobierz z naszej strony: https://ecs.gda.pl/mlodzi-wiedza/. Podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych i udział w wydarzeniu prześlij e-mailem: smw@ecs.gda.pl, a oryginał koniecznie zabierz ze sobą na wydarzenie.

Program wydarzenia

rozmowa | Parę słów o naszym projekcie

grupa I / 10.00–10.30
grupa II / 12.15–12.45
Na początek krótko opowiemy Wam o projekcie Strefa Młodzi Wiedzą. Do kogo jest skierowany, jakie ma założenia i cele? Jednak najważniejszy jest dla nas dialog z Wami. Z chęcią dowiemy się… Jak oceniacie dostępność w Waszej miejscowości i okolicy wydarzeń adresowanych do młodych? Czego Wam brakuje? Co jest dla Was ważne i co możemy dla Was zrobić?
Rozmowę poprowadzi Angelika Potracka, koordynatorka projektu Strefa Młodzi Wiedzą.

warsztat | Czuję, że jestem beznadziejny. Jak budować poczucie własnej wartości?

Warsztat dotyczący budowania poczucia własnej wartości to przestrzeń dla młodych, by mogli odkryć swoje mocne strony i nauczyć się doceniać siebie, szczególnie wtedy, gdy jest im trudno i mają ciężki czas. Podczas warsztatów nastolatki dowiedzą się, jak radzić sobie z uczuciem, że jest się niewystarczająco dobrym i jak przekształcić negatywne myśli w pozytywne podejście do siebie. Uczestniczki i uczestnicy nauczą się praktycznych sposobów na wzmacnianie samoakceptacji, poczucia własnej wartości, a tym samym rozwijanie zdrowego podejścia do własnych sukcesów, porażek i wychodzenia naprzeciw nowym wyzwaniom.
Praca będzie odbywać się w dwóch grupach, co daje większe możliwości pozyskania wiedzy i rozwoju. Każda grupa będzie liczyć maksymalnie 30 osób.

prowadząca | Marta Młyńska
Filolożka, trenerka, szkoleniowczyni, edukatorka, coachka, wykładowczyni, twórczyni kreatywnych warsztatów i szkoleń, przyszła psycholożka. Finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018. Propagatorka programu Dove Self-Esteem – Budowanie pozytywnej samooceny. Ambasadorka Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, programów Fundacji Digital University: Be. Eco i Be. Net. Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.