Uczennice i uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie zapraszamy na warsztaty pod hasłem: Sztuka mówienia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.

grupa I / 10.45–13.00

Sztuka opowiadania historii, czyli dlaczego nawet dorośli lubią słuchać bajek | warsztaty
Uczestnicy warsztatów będą wcielać się w rolę kandydatów do parlamentu szkolnego.
Uczestnicy nauczą się, jak przygotować i przestawić swój pomysł na rozwój szkoły. Dowiedzą się, jak ich przekaz odbierają słuchacze i jak w ciekawy sposób przedstawiać nowe, złożone informacje. Prowadząca zaprezentuje narzędzia i techniki wspomagające proces przygotowania interesujących historii oraz opowie o znaczeniu komunikacji werbalnej i niewerbalnej w przekazywaniu informacji.
Podczas warsztatu zostaną wykorzystane karty Storyteller Tactics.

prowadząca | Agata Czyżewska
Trenerka umiejętności biznesowych w zespole trenerskim PwC Polska. Na co dzień zarządza projektami oraz działa w europejskich organizacjach zajmujących się prawami młodzieży – European Democrat Students i European Youth Forum. Ukończyła kurs Wytrenuj trenera, organizowany przez National Democratic Institute.

 

grupa II / 10.45–13.00

Młodzi mówcy, czyli jak występować publicznie | warsztaty
Celem warsztatu jest poznanie przez jego uczestników mechanizmów powstawania stresu w obliczu wystąpienia publicznego i sposobów radzenia sobie z nim. Zastanowimy się wspólnie nad tym, co powoduje, że mówcę dobrze się słucha i ogląda, jak zdobyć autorytet i sympatię oraz co zrobić z ciałem na scenie. Wszystko to odbędzie się w bezpiecznej atmosferze zabawy. Przemawianie może być ogromnie satysfakcjonujące i zadaniem warsztatów jest sprawić, by każdy biorący w nich udział wykonał przynajmniej jeden krok w tym kierunku.

prowadzący | Arkadiusz Naruk
Trener i pasjonat komunikacji z międzynarodowym certyfikatem trenerskim II stopnia CIPT® oraz najwyższym certyfikatem DTM światowej organizacji mówców.
Doświadczenia zbiera od 2012 roku w rolach mówcy, konferansjera, trenera biznesu, wykładowcy akademickiego i keynote speakera.
Twórca programu warsztatów Młodzi Mówcy (mlodzimowcy.pl), który poza nauczaniem przemawiania daje wzrost pewności siebie i poczucia własnej wartości.
Jego pasję i warsztat potwierdzają nagrody, medale i wyróżnienia (2020: 10 medali). Szkolił dla i w organizacjach, takich jak: Ambasada Australii, NATO (Bruksela), forum gospodarcze Wizja Rozwoju.