Jak przygotować się do wystąpienia publicznego? Co zrobić, aby w oficjalnych okolicznościach pozbyć się tremy? W jaki sposób przekonywać słuchaczy do swoich racji? – na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź podczas warsztatów, które poprowadzą profesjonaliści ze studia filmowego Czarna Zebra. Dodatkowo pozyskacie podstawowe informacje z zakresu prawa do wizerunku i praw autorskich. A na koniec poznacie klasyczne metody realizacji wideo.
Spotkamy się w Fabryce Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59A.

Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.

Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy.
Liczba miejsc ograniczona – max. 26 osób.

Program wydarzenia

Szkoła dobrego wywiadu | warsztaty cz. I

Na początek poznacie przykłady dobrych i złych prezentacji ze świata mediów, popkultury. Następnie dowiecie się, jak i o czym mówić, aby Was słuchano. Uzyskacie także podstawowe informacje z zakresu prawa do wizerunku i praw autorskich. Po takim wstępie, przyjdzie pora na warsztaty realizowane w parach. Od fikcyjnej postaci będziecie musieli uzyskać w formie wywiadu jak największą liczbę informacji, a jednocześnie nadać im odpowiedni priorytet.

Lunch

Nagrywamy tzw. setkę | warsztaty część II

Najpierw zdradzimy, jak przygotować się do wystąpienia przed kamerą. Poznacie techniki porządkowania wypowiedzi, a także dowiecie się, jak zapanować nad językiem i ciałem, czyli w praktyce wykorzystywać techniki zachowań scenicznych.
Następnie przyjdzie pora na realizację wideo. Staniecie przed kamerą i nagramy tzw. setki. Na koniec – obejrzymy i omówimy efekty pracy.

Prowadzący warsztaty
Sławomir Podwojski | reżyser, fotograf, dokumentalista, właściciel studia filmowego Czarna Zebra, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej
Konrad Spuła | marketingowiec, dziennikarz, ekspert ds. wizerunku i komunikacji, specjalista od marketingu wideo, absolwent Akademii Leona Koźmińskiego