Konferencja adresowana jest do dyrektorów i wicedyrektorów szkół z całej Polski. Mowa będzie o takim prowadzeniu placówek, w którym współpraca, dialog i wzajemne wsparcie wszystkich członków szkolnej społeczności są szczególnie ważne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak rejestracja uczestników jest już zamknięta.

Eksperci i praktycy pokażą, jak skutecznie włączać uczniów, nauczycieli i rodziców w podejmowanie decyzji dotyczących spraw szkolnych, jak angażować szkolną i lokalną społeczność na rzecz rozwoju szkoły, a także jak wdrażać skuteczne praktyki poprawiające szkolną komunikację i współpracę. W gronie prowadzących znaleźli się m.in.: dr Tomasz Besta – zajmujący się psychologią społeczną i psychologią osobowości, badacz z Uniwersyetu Gdańskiego, Sulisława Borowska – animatorka społeczna, trenerka rozwoju osobistego i metody action learningu, Przemysław Kluge –w Centrum Edukacji Obywatelskiej organizujący i koordynujący działania rozwojowe dla dyrektorów szkół, Elżbieta Krawczyk – kierująca pracami Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej w Centrum Edukacji Obywatelskiej, Anna Listewnik – filolożka, pedagożka dramy, ekspertka ds. awansu zawodowego nauczycieli, doradczyni metodyczna, Patrycja Medowska – zastępczyni dyrektora ECS ds. kultury obywatelskiej i dr Agnieszka Tomasik – pedagożka specjalna i polonistka, innowatorka, liderka nauczycielskiej sieci Kreatywnej Pedagogiki.

W programie dwudniowej konferencji znalazły się: warsztaty, wykłady, panele oraz czas na nieformalne spotkania, dialog i budowanie sojuszy z innymi dyrektorami, ekspertami oraz instytucjami zajmującymi się edukacją.

Konferencja organizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, we współpracy z Europejskim Centrum Solidarności w ramach inicjatywy finansowanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy Norweskich i EOG w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej.

/ więcej informacji: https://globalna.ceo.org.pl/aktualnosci/konferencja-szkolne-sojusze-i-dialogi/