Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat na półtoragodzinny spacer z edukatorką po wystawie stałej ECS. Czeka nas rozwiązywanie wielu zagadek, dzięki czemu zdobywanie wiedzy będzie dobrą zabawą.

Gdańsk odegrał ważną rolę w dziejach Polski, ale też całej Europy. Czy wiecie dlaczego? Co takiego ważnego wydarzyło się właśnie tutaj? Jak brzmi nazwisko osoby związanej z Gdańskiem i stocznią, która jest znana niemal na całym świecie? Na te pytania odpowiemy podczas spaceru dla rodzin po wystawie stałej ECS. Przyjrzymy się najważniejszym tematom prezentowanym na ekspozycji, ale w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy. Spacerowi towarzyszą liczne zagadki, dzięki którym dzieci nie tylko będą zdobywać wiedzę, ale też świetnie się bawić! Zapraszamy!

W tym roku mija 10 lat od dnia, gdy otwarty został budynek Europejskiego Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1. To doskonała okazja, aby rodzinnie poznać wystawy – wystawę stałą i wystawę Stocznia. Obie kryją w sobie wiele ciekawostek i tajemnic.

Jeśli chcecie poznać najnowszą historię Polski, odkryć moc słowa „solidarność” i dowiedzieć się, jak wielkim zakładem była Stocznia Gdańska, to mamy dla was dobrą wiadomość:
/ w 1 niedzielę miesiąca oferujemy naprzemiennie dwa różne tematy spacerów po wystawie stałej, odwiedźcie nas dwa razy! – Spacer z zagadkami i Spacer ku wolności
/ w 2 niedzielę miesiąca dołączcie do spaceru po wystawie Stocznia.

grupa wiekowa | dzieci w wieku 7–12 lat wraz z rodzicami/opiekunami
czas | ok. 90 minut
zbiórka | vis-a-vis kas biletowych (parter)
wstęp | dziecko: 20 zł, rodzic/opiekun: 25 zł
pakiet rodzinny | 2+2 lub 2+3: 70 zł