Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat na półtoragodzinny spacer z edukatorką po wystawie stałej ECS. Przemierzymy sale wystawowe i rozszyfrujemy ukryte wiadomości, dzięki czemu zdobywanie wiedzy będzie dobrą zabawą!
Razem dobrze spędzimy rodzinny i aktywny czas.

Czy słuchając opowieści o wydarzeniach z dawnych lat, myślisz czasem: „Szkoda, że mnie tam nie było… Gdyby tylko istniał wehikuł czasu”? W Europejskim Centrum Solidarności jest to możliwe! Przeniesiemy się do czasów PRL – kiedy nie było jeszcze smartfonów, buty kupowało się na kartki, a posiadanie paszportu było luksusem – aby odbyć podróż w czasie w poszukiwaniu wolności. Chcąc ją odnaleźć będziemy przemierzać sale wystawowe i rozszyfrowywać ukryte wiadomości!
Gdzie jest zaginiona wolność? Co to w ogóle znaczy, że człowiek jest wolny? Jak duża jest siła solidarności i wspólnoty? Podczas Spaceru ku wolności nie tylko znajdziemy odpowiedzi na te pytania, ale i dobrze spędzimy rodzinną i aktywną niedzielę.

W tym roku mija 10 lat od dnia, gdy otwarty został budynek Europejskiego Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1. To doskonała okazja, aby rodzinnie poznać wystawy – wystawę stałą i wystawę Stocznia. Obie kryją w sobie wiele ciekawostek i tajemnic.

grupa wiekowa | dzieci w wieku 7–12 lat wraz z rodzicami/opiekunami
czas | ok. 90 minut
zbiórka | vis-à-vis kas biletowych (parter)
wstęp | dziecko: 20 zł, rodzic/opiekun: 25 zł
pakiet rodzinny | 2+2 lub 2+3: 70 zł