Chcesz wiedzieć i umieć więcej? Krytyczne myślenie i wola docierania do prawdy są dla Ciebie ważne? Zależy Ci na tym, aby mieć wpływ na rzeczywistość? – przyjmuj zaproszenie do STREFY MŁODZI WIEDZĄ.

Słupsk
Biały Spichlerz, ul. Szarych Szeregów 12

To już kolejna odsłona projektu, który z myślą o młodych realizują Europejskie Centrum Solidarności i samorząd województwa pomorskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy online.

Program wydarzenia

Co myślimy o naszym regionie?

  • prezentacja i rozmowa

Badanie prowadzone przez IBRIS – „Postawy i zachowania mieszkańców województwa pomorskiego w kontekście budowania tożsamości Pomorzan”, ukazuje obszary, w których Pomorzanie i mieszkańcy powiatu słupskiego odnieśli sukces, ale także sfery wymagające poprawy.

Najpierw zaprezentujemy wyniki badań. Dowiemy się m.in. jak mieszkańcy powiatu słupskiego oceniają jakość swojego życia, jakimi kierują się wartościami, jaki styl życia wybierają… A później porozmawiamy. Czy młodzi tak samo postrzegają sytuację? Co widzą inaczej? Jak praktycznie wykorzystać wyniki badań społecznych?

W roli gospodyń: Barbara Götzendorf-Grabowska i Magdalena Lesiewicz.

Przerwa na lunch

Siła kreatywności, jak działać produktywnie i się nie zanudzić

  • warsztaty

Sprawdzone metody na wypracowanie kreatywnych rozwiązań, nieszablonowe spojrzenie na świat i metoda pracy projektowej, która pomocna będzie w życiu – uczestniczki i uczestnicy warsztatów wspólnymi siłami spróbują wypracować rozwiązania podnoszące jakość ich życia w społeczności lokalnej. A wszystko to w radosnej i pozytywnej atmosferze!

Warsztaty poprowadzi Jędrzej Sołowij – z wykształcenia prawnik, obecnie lingwista, trener Odysei Umysłów, który wyznaje nieszablonowe podejście do edukacji. Mówi sam o sobie: „Jestem w zespole Szkoły Staronia, bo wierzę że edukacja, rozwój oraz zabawa mogą być dwiema stronami tego samego medalu”.

Biały Spichlerz – Muzeum Pomorza Środowego w Słupsku

  • zwiedzanie

Oferta dla zainteresowanych. Czy wiecie, że w Białym Spichlerzu prezentowana jest największa na świecie kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego? Tak, tak, to ten sam, który zilustrował, że „Słowacki wielkim poetą był!”, niektórych jednak „nie zachwyca”, choć „powinien”.