Kryzys wieku dorastania. Stany lękowe. Smutek, niechęć wobec świata i brak energii… – coraz częściej i coraz głośniej mówi się o psychicznych problemach młodzieży. Jak sobie radzić w kryzysie? Jak przeciwdziałać? W jaki sposób pomagać potrzebującym wsparcia? – dowiedz się więcej, aby móc pomóc samemu sobie i innym.
Partner spotkania jest Centrum Zdrowia Psychicznego w Starogardzie Gdańskim.

STREFA MŁODZI WIEDZĄ – we współpracy z dr Marcinem Szulcem, profesorem Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielem akademickim oraz psychologiem w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej – przygotowała dla uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych serię spotkań o stanie zdrowia psychicznego młodzieży.
Zapraszamy na kolejne z serii wydarzeń, które odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie, ul. Mickiewicza 1J.

Projekt STREFA MŁODZI WIEDZĄ powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.

Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy.
Liczba miejsc ograniczona.

Program wydarzenia

Psychologiczna apteczka pierwszej pomocy, czyli co zrobić, żeby nie zmiotło nas z planszy | prelekcja

Czy wiesz, że problemy ze snem mogą skutkować skłonnością do podejmowania zachowań ryzykownych? – porozmawiamy o tym, czym jest zdrowie psychiczne i jak o nie zadbać. Omówimy także bezpieczne sposoby wspierania innych w sytuacjach problemowych.
Podczas prelekcji poznacie charakterystykę funkcjonowania obwodów neuronalnych w okresie dorastania, pojawiających się w tym czasie kryzysów i sposobów ich konstruktywnego rozwiązywania. Na koniec będzie można zadawać pytania.
Prelekcję poprowadzi dr Marcin Szulc, psycholog.

Lunch

Psychologiczne SOS, czyli gdzie szukać pomocy? | panel dyskusyjny

Porozmawiamy o wieku dojrzewania i trudach psychologicznych, które się z tym wiążą. Będziecie mieli szansę zadawania pytań. Dowiecie się, gdzie można szukać pomocy i wsparcia na terenie powiatu starogardzkiego i całego województwa pomorskiego. Zaopatrzymy Was w numery telefonu zaufania, infolinii kryzysowej i linii wsparcia dla osób z myślami samobójczymi.

Zaproszenie do rozmowy przyjęli
dr Marcin Szulc | profesor Uniwersytetu Gdańskiego, psycholog
Marlena Falińska | psycholożka z Centrum Zdrowia Psychicznego w Starogardzie Gdańskim
Izabela Sprengel-Glaza | psycholożka z Centrum Zdrowia Psychicznego w Starogardzie Gdańskim
Miłosława Peplińska | psycholożka kliniczna z Poradni Zdrowia Psychicznego dzieci i młodzieży w Starogardzie Gdańskim
Barbara Warembier | przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Starogardu Gdańskiego, Radna Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego
prowadzenie | Wiktoria Krezymon, producentka projektu STREFA MŁODZI WIEDZĄ, ECS