Uczennice i uczniów klas pierwszych Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Jędrzej Sołowij – ogromny fan popkultury i wykorzystywania jej w edukacji. Jako trener regularnie gości na konferencjach poświęconych grywalizacji, game-based learningowych oraz kreatywności. Jędrzej prowadzi zajęcia zarówno dla uczniów i uczennic, nauczycieli i nauczycielek, jak i rodziców, podczas których przybliża ideę kreatywnego podejścia do rozwoju i procesu uczenia (się). Od najmłodszych lat jest związany z grami wideo – początkowo jako gracz, potem jako popularyzator włączania ich w proces edukacji. Posiada również certyfikat trenera Odysei Umysłu i wyznaje nieszablonowe podejście do edukacji.

Uczestniczki i uczestników warsztatów podzieliliśmy na dwie grupy, gdyż praca w mniejszym zespole daje większe możliwości uzyskania wiedzy i rozwoju. Każda grupa będzie liczyć maksymalnie 30 osób.
Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.
Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy.
Liczba miejsc ograniczona.

Program
Budowanie zespołu | warsztaty
Chyba każde z nas miało w pewnym momencie marzenie o zostaniu superbohaterem. Czy to Iron Man czy Kapitan Marvel, każda z tych postaci ma pewne niezwykłe moce. Dopiero jednak wspólnie byli w stanie stawić czoła Thanosowi i zaprowadzić pokój we Wszechświecie.
Nie każdy natomiast wie, że również w codziennym życiu jesteśmy superbohaterkami i superbohaterami, w szkole czy poza nią sami możemy stworzyć swoją własną Drużynę Mocy. O tym, po co nam to, jak się do tego zabrać i jak dbać o relacje w grupie, dowiesz się podczas tej dynamicznej i pełnej humoru sesji kreatywnej!
Warsztat poprowadzi Jędrzej Sołowij.
grupa I: 10.00–12.10
grupa II: 12.30–14.40