Uczennice i uczniów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie zapraszamy na warsztaty pod hasłem: Rynek pracy dla młodych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Mówić będziemy o stawianiu pierwszych kroków w pracy przez osoby w wieku maturalnym. Co to znaczy „dobre CV”? Jak napisać pierwszy życiorys zawodowy, kiedy nie ma się jeszcze doświadczenia? Jakie pytania mogą paść podczas rozmowy klasyfikacyjnej? – to tylko niektóre z pytań, na które poszukamy odpowiedzi. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się również, jakich kompetencji poszukują pracodawcy, co można wyczytać z ogłoszenia o pracę i jak przygotować się do pierwszej rozmowy z potencjalnym pracodawcą.
grupa I / 10.00–12.00
lunch / 12.00–12.30
grupa II / 12.30–14.30

prowadząca | Agnieszka Grabarz
Specjalistka HR (ang. Human Resources), czyli osoba, która nie tylko dba o rekrutację i zatrudnianie pracowników, ale także o ich rozwój, motywację i dobre samopoczucie. Ma 15-letnie doświadczenie pracy w firmach takich, jak Polpharma, Vetrex i Europejskie Centrum Solidarności.

Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.