Młodzież z powiatu człuchowskiego zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi specjalistka HR (ang. Human Resources), czyli osoba, która nie tylko dba o rekrutację i zatrudnianie pracowników, ale także o ich rozwój, motywację i dobre samopoczucie. Mówić będziemy o stawianiu pierwszych kroków w pracy przez osoby w wieku maturalnym. Co to znaczy „dobre CV”? Jakich kompetencji poszukują pracodawcy? Jak przygotować się do pierwszej rozmowy o pracę? – to tylko niektóre z pytań, na które poszukamy odpowiedzi.

Program wydarzenia

rozmowa | PARĘ SŁÓW O NASZYM PROJEKCIE

Na początek chcemy krótko opowiedzieć Wam o projekcie Strefa Młodzi Wiedzą. Do kogo jest skierowany, jakie ma założenia i cele? Jednak najważniejszy jest dla nas dialog z Wami. Z chęcią dowiemy się, jak oceniacie dostępność w Waszej miejscowości i okolicy wydarzeń adresowanych do młodych? Chcemy wiedzieć, czego Wam brakuje? Co jest dla Was ważne i co możemy dla Was zrobić?

Rozmowę poprowadzi Wiktoria Krezymon, koordynatorka projektu Strefa Młodzi Wiedzą.

warsztaty | RYNEK PRACY DLA MŁODYCH

Co można wyczytać z ogłoszenia o pracę? Jak napisać pierwsze CV, kiedy nie ma się jeszcze doświadczenia zawodowego? Jakie pytania mogą paść podczas pierwszej rozmowy o pracę? – to kilka z wielu kwestii, którymi się zajmiemy.

Warsztaty poprowadzi Anna Budniak, specjalistka HR i promotorka wellbeingu w organizacjach, o ponad ośmioletnim doświadczeniu, m.in. w rekrutacji wszystkich pokoleń (od X po Z), pracy z klientem biznesowym i zarządem.

Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.

Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy.
Liczba miejsc ograniczona.