Za nami 7 spotkań. Gościliśmy w Lęborku, Słupsku, Gdańsku, Wejherowie, Dzierzgoniu, Wojanowie i Starogardzie Gdańskim. 250 osób wzięło udział w projekcie STREFA MŁODZI WIEDZĄ.
Czas na podsumowanie. Gdzie byliśmy? Kogo poznaliśmy? Na jakie tematy chcieli rozmawiać młodzi? – zapraszamy wszystkich, którzy brali udział w projekcie, ale również tych, którzy chcieliby więcej dowiedzieć się o tym przedsięwzięciu i do nas dołączyć.

Na wydarzenie zaprosiliśmy prelegentów: Zofię Kierner i Przemka Staronia. Podczas rozmów Q&A dowiecie się, jak kreować swoją rzeczywistość, budować markę osobistą oraz jaka jest wizja przyszłości, w końcu JUTRO TWORZYMY TERAZ.
Dla grup szkolnych, które zapiszą się jako pierwsze, bonus w postaci zwiedzenia wystawy stałej ECS wraz z przewodnikiem! Decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt STREFA MŁODZI WIEDZĄ powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.
Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne bądź grupowe zapisy.
Liczba miejsc ograniczona.

Program wydarzenia

Oprowadzanie po wystawie stałej ECS

Dla grup szkolnych przygotowaliśmy oprowadzanie po wystawie stałej ECS. Obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. Pracownik ECS skontaktuje się z przedstawicielem grupy e-mailowo, aby poinformować o przebiegu rekrutacji.

Otwarcie wydarzenia

Głos zabiorą: Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego, Aleksandra Dulkiewicz – prezydent miasta Gdańska, Basil Kerski – dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności.

Podsumowanie projektu

Podsumujemy wydarzenia, które dotychczas odbyły się w ramach projektu. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają też harmonogram przyszłych inicjatyw.
Podsumowania dokona Wiktoria Krezymon, koordynatorka projektu STREFA MŁODZI WIEDZĄ.

Dyskusja Q&A z Przemkiem Staroniem

Przemek Staroń jest psychologiem, kulturoznawcą i przede wszystkim nauczycielem. Kojarzony jest z Profesorem Snapem, kreatywnością, LEGO lub Harrym Potterem. Zaraża ludzi krytycznym myśleniem, wiarą w człowieka i poczuciem jego sprawstwa. W 2018 roku został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku.
Najpierw Przemek Staroń opowie o tym, jaka jest jego wizja przyszłości i jak według niego budować lepszy świat. A następnie będzie czas na dyskusję.

Lunch

Power talk Zofia Kierner

Zofia Kierner jest założycielką Fundacji Girls Future Ready, która wsparła już do ponad 80 tys. dziewczyn, promując ich potencjał i prowadząc liczne międzynarodowe projekty edukacyjne. Zofia to nagradzana przedsiębiorczyni społeczna, prelegentka TEDx oraz aktywistka edukacji. Jej osiągnięcia zostały docenione przez magazyn „Forbes”, który umieścił jej nazwisko na liście 25 under 25, zdobyła też tytuł Ambasadorki Polskiej Innowacji i została wybrana przez magazyn „Vogue” jedną z czołowych działaczek społecznych.
Zofia Kierner opowie o tym, jak budować markę osobistą, jakie są kompetencje przyszłości oraz jak zdobyć motywację do działania. W wielkim skrócie – How to be future ready!