Warsztat dla rodziców nastolatków

W jaki sposób mądrze wspierać nastoletnie dziecko w realizacji jego marzeń i dostosowywać oczekiwania do osiągnięcia zakładanych przez niego celów? Jak motywować, gdy straci wiarę w możliwość zrealizowania pragnienia? Jaką obrać ścieżkę rozwoju i na których umiejętnościach się skupić? – to pytania, na które wspólnie będziemy szukać odpowiedzi podczas warsztatu.

Marzenia są bardzo ważną częścią życia każdego człowieka: motorem do działania, źródłem satysfakcji, radości i szczęścia. Rozmowy z dziećmi często nas, dorosłych, zaskakują odkryciem, że w ich świecie wszystko jest możliwe. Z pozycji własnego doświadczenia obiektywizujemy, że nie biorą pod uwagę wysiłku i wytrwałego dążenia do wyznaczonego celu, potrzebnych do spełniania pragnień. Dopiero wraz z upływem czasu, nastolatki są w stanie urealnić swoje marzenia i dążenia. Bywa, że całkowicie porzucają dotychczasowe pasje. Rolą rodziców jest wspieranie dziecka w rozwoju i dążeniu do osiągnięcia obranych celów, mimo przeciwności, które napotykają. Ważne, aby w dorosłym życiu mogło z satysfakcją myśleć o przebytej już przez siebie drodze i z wiarą we własne możliwości podążać dalej.

Prowadząca

Aleksandra Musielak | Psycholożka – pasjonatka od lat pracująca z dziećmi i nastolatkami. Wicedyrektorka szkoły podstawowej oraz wiceprezeska Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge. Pomysłodawczyni Gdańskiego Forum Edukacyjnego, które przy udziale uczniów, rodziców, nauczycieli i ekspertów zmienia gdańską edukację. Prowadzi zajęcia ze studentami. Popularyzuje wiedzę psychologiczną.
Ukończyła Uniwersytet SWPS oraz Psychologię Kliniczną, intensywny trening Nonviolent Communication. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Oprócz psychologii i innych ludzi pasjonują ją filmy, podróże, książki i psy.

termin | 19 stycznia 2023, czwartek, godz. 19.00
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1
wejście | z parkingu podziemnego lub wejściem pracowniczym od strony ul. Nowomiejskiej
zbiórka | ogród zimowy (parter)
wstęp | bilet: 15 zł