Warsztat dla rodziców dzieci w wieku 4–10 lat

Ważne jest, aby rodzice wychowywali dziecko tak, żeby doceniało rolę swoich marzeń. Dlaczego? Zachęcanie dziecka do podążania za marzeniami, pozwoli mu zbudować poczucie własnej wartości, zdobyć podstawy wiedzy o sobie i swoich możliwościach. A te potrzebne będą w dorosłym życiu, aby żyć odważnie, z pasją i otwartością na przygodę. Pasje dziecka są wskazówkami, których nie powinniśmy lekceważyć, bo mogą być cennym kierunkowskazem w wyborze drogi zawodowej czy sposobów relaksu.
„Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia” – Victor Hugo napisał w „Nędznikach”.
Niemal każdy z nas pamięta, jak w dzieciństwie marzył… Zostanę strażakiem lub weterynarzem, będę malarką, a może odkryję szczepionkę na najstraszniejsze choroby… Wtedy wydawało się, że wszystko jest możliwe. Teraz, w dorosłym życiu już wiemy, że niestety nie wszystkie pragnienia się spełniają.
Jak wspierać i motywować dziecko w jego pasjach? Za iloma z nich podążać, a kiedy powiedzieć dość, nie gasząc dziecięcego entuzjazmu? Czy dobrze jest chronić dziecko przed jego własnymi rozczarowaniami? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas warsztatu.

Prowadząca

Aleksandra Musielak | Psycholożka – pasjonatka od lat pracująca z dziećmi i nastolatkami. Wicedyrektorka szkoły podstawowej oraz wiceprezeska Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge. Pomysłodawczyni Gdańskiego Forum Edukacyjnego, które przy udziale uczniów, rodziców, nauczycieli i ekspertów zmienia gdańską edukację. Prowadzi zajęcia ze studentami. Popularyzuje wiedzę psychologiczną.
Ukończyła Uniwersytet SWPS oraz Psychologię Kliniczną, intensywny trening Nonviolent Communication. Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Oprócz psychologii i innych ludzi pasjonują ją filmy, podróże, książki i psy.

termin | 10 stycznia 2023, wtorek, godz. 19.00
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1
wejście | z parkingu podziemnego lub wejściem pracowniczym od strony ul. Nowomiejskiej
zbiórka | ogród zimowy (parter)
wstęp | bilet: 15 zł