Podzielimy się doświadczeniami z procesu wdrażania zielonego certyfikatu w instytucji publicznej. Zdradzimy, jak zmieniać infrastrukturę i ludzi. A także opowiemy, jakie wymogi trzeba spełnić, by ubiegać się o zielony certyfikat. Zapraszamy do dyskusji wszystkie osoby, które chcą dokonać zmiany w swojej instytucji, organizacji, firmie.

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na środowisko naturalne. Od indywidualnych decyzji zależy to, czy i w jakim stopniu przyczyniamy się do jego ochrony. Podobnie jest z instytucją, choć to złożony organizm. Składa się na niego zazwyczaj wiele działów, które mają zróżnicowane zadania i różnorodne wyzwania. We właściwy sobie sposób realizują też pracę, za którą są odpowiedzialne. Jak zatem wdrożyć zieloną zmianę w tak różnorodnym środowisku? Od czego zacząć w budynku? A od czego w zespole? W jaki sposób przygotować się do wdrożenia certyfikatu ekologicznego? I co dalej?

Na spotkanie zaprasza sieć Zielonych Instytucji Trójmiasta i Pomorza.
W spotkaniu wezmą udział:
Bartosz Rief | koordynator Zielonego Zespołu, Europejskie Centrum Solidarności
Jarosław Szczygieł | audytor certyfikatu Green Key, Fundacja dla Edukacji Ekologicznej
Prowadzenie:
Natalia Grzywacz-Leszkowska | Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności podjęło refleksję nad swoim wpływem na otoczenie i wdraża prośrodowiskowe rozwiązania. Krokiem w kierunku odpowiedzialności ekologicznej jest sukcesywna weryfikacja funkcjonowania instytucji według metodologii Green Key – pierwszego stopnia w zakresie odpowiedzialności za środowisko naturalne i zrównoważonego funkcjonowania obiektów turystycznych, w tym muzeów.

/ więcej informacji o zielonym ECS