Uczennice i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku, potocznie zwanego Topolówką, już po raz szósty zaprosili do Gdańska rówieśników, aby dyskutować o aktualnych problemach świata i próbować znaleźć dla nich rozwiązanie. Przyjazd potwierdziło 270 osób w wieku 15-19 lat z wielu krajów.

Konferencja Gdańsk Model United Nations, organizowana od 2017 roku, to symulacja obrad ONZ. Uczestniczki i uczestnicy reprezentują poszczególne państwa członkowskie. Przez trzy dni próbują rozwiązać problem, z jakimi boryka się społeczność międzynarodowa. W obszarze ich zainteresowania są polityka, dyplomacja, finanse, sprawy społeczne… Dzięki takiej formule w praktyczny sposób poszerzają wiedzę, konfrontują się z różnymi punktami widzenia, uczą się występować publicznie, argumentować swoje racje i przekonywać do nich innych.
A że obrady odbywają się w języku angielskim, to można doskonalić również umiejętności lingwistyczne. Nie bez znaczenia jest fakt, że konferencja to także czas zawierania nowych znajomości.

GDNMUN już po raz szósty odbywa się w Europejskim Centrum Solidarności.