Zapraszamy na pierwsze z serii wydarzeń w ramach projektu Strefa Młodzi Wiedzą. Projekt powstał z myślą o młodych ludziach. Rozmawiamy na tematy aktualne, choćby były trudne.

Lębork, ul. Władysława Łokietka 5
Klub osiedlowy BAZA

Program wydarzenia

Co myślą o sobie Lęborczanki i Lęborczanie?

  • prezentacja i rozmowa

Jesteśmy przedsiębiorczy – mówią o sobie mieszkanki i mieszkańcy powiatu lęborskiego, jednocześnie jako bolączkę wskazując mało atrakcyjny rynek pracy. Tak wynika z badań prowadzonych przez IBRIS – „Postawy i zachowania mieszkańców województwa pomorskiego w kontekście budowania tożsamości Pomorzan”.
Najpierw zaprezentujemy wyniki badań. Dowiemy się m.in., jak mieszkańcy powiatu lęborskiego oceniają jakość swojego życia, jakimi kierują się wartościami, jaki styl życia wybierają… A później porozmawiamy. Czy młodzi tak samo postrzegają sytuację? Co widzą inaczej? Jak praktycznie wykorzystać wyniki badań społecznych?
W roli gospodarzy: Barbara Götzendorf-Grabowska i Michał Szczupaczyński.

Pierwsze kroki w pracy

  • warsztaty

Co można wyczytać z ogłoszenia o pracę? Jak napisać pierwsze CV, kiedy nie ma się jeszcze doświadczenia zawodowego? Jakie pytania mogą paść podczas pierwszej rozmowy o pracę? – to tylko nieliczne kwestie, którymi się zajmiemy.
Warsztaty poprowadzą specjalistki ds. HR, które pokażą nam jak stworzyć swoje pierwsze CV, czy też jak odnaleźć się i zrobić dobre wrażenie na pierwszych rozmowach rekrutacyjnych.

Gospodarka regionalna

  • dyskusja

Porozmawiamy nie tylko o zawodach przyszłości, oczekiwaniach pracodawców i atrakcyjnych miejscach pracy, ale i wielu innych zagadnieniach. Udział zapowiedzieli m.in. lokalni przedsiębiorcy i pracodawcy z małych, średnich i dużych firm powiatu lęborskiego, przedstawiciele organizacji Pracodawcy Pomorza oraz Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku.
Rozmowę poprowadzi: Barbara Götzendorf-Grabowska.