Synchronicity | Petar Petkov
Synchronicity to po polsku synchroniczność. Według Carla Gustava Junga – najwybitniejszego ucznia Freuda, szwajcarskiego psychiatry, psychologa, naukowca, ale i artysty malarza – synchroniczność to „splecenie się razem wydarzeń wewnętrznych i zewnętrznych, których nie można wyjaśnić relacją przyczynowo-skutkową, które mają znaczenie dla obserwatora”.

– „Synchronicity” to utwór muzyczny badający interakcję człowieka ze światem, nie poddając jej trywialnej logice przyczynowo-skutkowej. Podstawą poszukiwań jest zasada synchroniczności C.G. Junga – mówi Petar Petkov, gitarzysta, kompozytor, improwizator. – W swojej strukturze „Synchronicity” to utwór stworzony na nakładaniu i powtarzaniu różnych fragmentów muzycznych. Nierówne zapętlenia tworzą pewną losowość, synchronizując się w różnych momentach przy każdej ze swojej repetycji.

Każde z tych zdarzeń muzycznych odtwarzane jest jako „środowisko dźwiękowe” z innego głośnika w różnych częściach ogrodu zimowego ECS. W zależności od miejsca słuchacza w przestrzeni utwór brzmi nieco inaczej, podkreślając w ten sposób subiektywność percepcji.

Środowisko dźwiękowe:
14–21.10.2023
dni powszednie | 15–22
weekend | 13–22
wstęp wolny