Wspólne śniadanie i rozmowy o filmach

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę w programie festiwalu? – opowiedzą członkowie tegorocznego jury, to jednak nie jedyne tematy, które poruszymy. Gospodynią spotkania będzie Krystyna Weiher-Sitkiewicz – edukatorka filmowa, antropolożka i kuratorka wystaw, z wykształcenia filmoznawczyni, etnolożka i polonistka.

Zadaniem jury jest wyróżnienie tego film, który najtrafniej odnosi się do wyzwań współczesności i przyczynia się do promocji solidarności. Nagrodę w wysokości 30 tys. zł tradycyjnie ufundowała prezydent Gdańska. Laureata poznamy w ostatni festiwalowy wieczór, 21 października.

Jury AAFF 2023
Alicja Jabłonowska | Psycholożka, behawiorystka, trenerka i facylitatorka organizacji pozarządowych, działaczka społeczna, aktywistka. Od 2018 roku współprowadzi na terenach postoczniowych w Gdańsku projekt społeczno-kulturalny 100cznia, zorientowany na prawa człowieka, ekologię, odpowiedzialność społeczną, dostęp do kultury i uczestnictwo w kulturze. Członkini Fundacji Layup i współprowadząca galerię o tej samej nazwie, która promuje i wspiera sztukę urban art.
Tomasz Kolankiewicz | Filmoznawca i historyk filmowy, kurator cykli filmowych, prowadzący prelekcje i rozmowy o filmie. Jako programista filmowy ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z telewizją, festiwalami filmowymi, kinami i instytucjami kultury, m.in. Nowym Teatrem, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym oraz Europejskim Centrum Solidarności. Był redaktorem programowym w redakcji filmowej TVP Kultura (2008–2017).
Agnieszka Szydłowska | Dziennikarka kulturalna, obecnie związana z newonce radio. Lubi wszystko, co się wiąż e z działaniami artystycznymi – od teatru przez film, muzykę, sztuki wizualne po samo radio. Lubi rozmawiać z ludźmi, pociągają ją właściwie bez wyjątku. Ma wielki apetyt na rzeczy nowe i spotkania z tymi, których jeszcze nie spotkała. Nie ma hobby, bo praca jest jej hobby więc wychodzi na to, że pracuje non stop lub – z drugiej strony – non stop oddaje się przyjemnościom.