Zapraszamy do ECS na warsztaty edukacyjne inspirowane biografią przywódcy demokratycznej opozycji Lecha Wałęsy, których myślą przewodnią jest liderstwo.

To specjalna oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży, jaką przygotowaliśmy z okazji 80 rocznicy urodzin Lecha Wałęsy i 40 rocznicy przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla. Formę zajęć i zakres wiadomości dostosowano do każdej grupy wiekowej. Oferta jest aktualna do 21 czerwca 2024.

termin | poniedziałek, środa – piątek, godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00
Uwaga! Od maja 2024 zajęcia będą odbywać się również we wtorki
miejsce | wystawa stała ECS i sala warsztatowa
czas trwania | 90 minut
koszt | 15 zł/os., 1 nauczyciel na 10 uczniów bezpłatnie
płatność | od chwili otrzymania aktywnego linku do zapłaty, na uiszczenie należności są 72 godziny

/ klasy 1–3
eLECHtryka
Przewody, przełączniki, próbniki – witajcie w świecie elektryki! Zapoznamy się z potrzebnymi narzędziami, po czym wcielimy się w elektryczki i elektryków, żeby zbudować rozległą instalację. Rozwiązując rebusowe zagadki odkryjemy, kto i dlaczego stał się najbardziej znanym elektrykiem ze Stoczni Gdańskiej im. Lenina.
rezerwacja online | formularz

/ klasy 4–6
Światła. Kamera. Akcja!
Podczas warsztatu sprawdzimy, jak to jest wchodzić w różne role i z jakimi wyzwaniami to się wiąże. Zwiedzając wystawę stałą ECS, odkryjemy dwie życiowe role Lecha Wałęsy – gdy stał na czele strajku i był prezydentem – z wielu, jakich się podejmował. Następnie, przy wykorzystaniu rekwizytów i strojów, wejdziemy w różne role, stawiając czoła niezwykle ciekawym i odpowiedzialnym zadaniom.
rezerwacja online | formularz

/ klasy 7–8
W szeregu czy na czele?
Co łączy Gretę Thunberg, Nelsona Mandelę i Lecha Wałęsę? Eksplorując wystawę stałą ECS i współdziałając w sali warsztatowej, poznamy sylwetki współczesnych oraz historycznych liderów i przywódców. Zwrócimy uwagę na obszary ich aktywności, a także dobierane przez nich formy działania. Na koniec rozstrzygniemy, czy liderstwo i przywództwo są ze sobą równoznaczne.
rezerwacja online | formularz

/ szkoły ponadpodstawowe
„W jednym życiu dwa światy”. O Wałęsie inaczej
Jakie są blaski i cienie bycia liderem? Spojrzymy na Lecha Wałęsę jako na człowieka, którego zaangażowanie w działalność opozycyjną oraz stanie na czele Solidarności miało swoją cenę i znacząco wpłynęło na życie najbliższych mu osób. Zderzymy historię pokazaną na wystawie stałej z prywatną historią opowiedzianą przez jego żonę, Danutę Wałęsę. Wspólnie zastanowimy się, w jaki sposób wydarzenia, których była świadkinią, a także których była aktywną uczestniczką, zmieniły ją i jej rodzinę.
rezerwacja online | formularz