Kluczowe umiejętności potrzebne do dbania o swoje emocje i wyznaczanie granic w codziennym życiu – będą odkrywać uczennice i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie. Stworzymy przestrzeń do refleksji, wymiany doświadczeń i praktycznej nauki, aby wyposażyć młodych w narzędzia, które pozwolą lepiej zrozumieć siebie oraz skutecznie reagować na wyzwania płynące z zewnątrz. Zapraszamy, udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Projekt Strefa Młodzi Wiedzą powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i Samorządu Województwa Pomorskiego.
UWAGA! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Uczestniczki i uczestnicy poniżej 18 roku życia potrzebują pisemnej zgody opiekuna prawnego. Druk pobierz z naszej strony: https://ecs.gda.pl/mlodzi-wiedza/. Podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych i udział w wydarzeniu prześlij e-mailem: smw@ecs.gda.pl, a oryginał koniecznie zabierz ze sobą na wydarzenie.
Na początek krótko opowiemy Wam o projekcie Strefa Młodzi Wiedzą. Do kogo jest skierowany, jakie ma założenia i cele? Jednak najważniejszy jest dla nas dialog z Wami. Z chęcią dowiemy się… Jak oceniacie dostępność w Waszej miejscowości i okolicy wydarzeń adresowanych do młodych? Czego Wam brakuje? Co jest dla Was ważne i co możemy dla Was zrobić?
Rozmowę poprowadzi Angelika Potracka, koordynatorka projektu Strefa Młodzi Wiedzą.
W codziennym życiu nieustannie mamy do czynienia z wieloma emocjami. Zarówno swoimi, jak i tymi wokół nas. Czym one tak naprawdę są? Czy można nad nimi zapanować? I czy są w ogóle emocje dobre i złe? To spotkanie będzie bezpieczną i przyjazną przestrzenią, aby lepiej poznać to, co w głowie niekiedy się nie mieści.
Zagadnienie hejtu i stawiania granic to w ostatnich latach jedne z najczęstszych tematów. I słusznie! W świecie social mediów wydaje się oczywistym, że oceniamy i jesteśmy oceniani…
I tu właśnie czyha pułapka! Jak rozpoznać hejt i zachowania przemocowe? Jak im przeciwdziałać i jak bronić siebie lub bliskich? Jak skutecznie dbać o swoje granice i akceptować je u innych? Na tym spotkaniu wspólnie rozbroimy hejt!
prowadzący | Jędrzej Sołowij
Ogromny fan popkultury i wykorzystywania jej w edukacji. Jako trener regularnie gości na konferencjach poświęconych grywalizacji, game-based learningowych oraz kreatywności. Prowadzi zajęcia zarówno dla uczniów i uczennic, nauczycieli i nauczycielek, jak i rodziców, podczas których przybliża ideę kreatywnego podejścia do rozwoju i procesu uczenia (się). Od najmłodszych lat jest związany z grami wideo – początkowo jako gracz, potem jako popularyzator włączania ich w proces edukacji. Posiada również certyfikat trenera Odysei Umysłu i wyznaje nieszablonowe podejście do edukacji.