SIEDLCE

RAZEM

Siedlce dołączyły do projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ w 2013 roku. 21 sierpnia odbył się finał tegorocznego projektu. Na przeszkodzie nie stanęła nawet marna pogoda.

Nie zawiedli organizatorzy, którzy realizując plan B imprezę przenieśli do ciepłego i przytulnego Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” z pięknym nowym muralem na elewacji. Odbyły się występy chóralne, teatralne, taneczne i sportowe oraz śmiechoterapia. Park wypełniły ptaki i lampiony.
Maria Kierzkowska, informatyczka, wzięła udział w warsztatach śpiewu chóralnego.
– Jestem zachwycona – recenzowała. – Zawsze chciałam, żeby coś takiego miało miejsce. Nasze podwórko zawsze tętniło życiem, ale marzył się nam – wtedy dzieciom – kącik, gdzie moglibyśmy się spotykać. I teraz, jako już starsza osoba na emeryturze taki kącik dla siebie znalazłam. Poznajemy się, coś się dzieje. Ja na przykład wiele osób znam z widzenia od dzieciństwa, a nigdy z nimi nie zamieniłam słowa, bo nie chodziłam do pobliskiej szkoły. A teraz co, mam siedzieć w kącie na emeryturze?

organizatorzy | Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, SGKS Wybrzeże i Fundacja „Świat Wrażliwy”, Fundacja „Dr Clown” Oddział Gdańsk, Rada Dzielnicy Siedlce, ECS