06.04.2017

PERSONAL DEMOCRACY FORUM

termin | 6–7 kwietnia
wstęp | rejestracja → więcej

Piąta edycja Personal Democracy Forum będzie platformą wymiany idei i doświadczeń aktywistów m.in. regionu Europy Środkowo-Wschodniej zajmujących się zwiększaniem zaangażowania obywatelskiego i przejrzystości w życiu społecznym i politycznym przy wsparciu nowych technologii.

Jubileuszowa edycja konferencji odbędzie się 6–7 kwietnia 2017 w Europejskim Centrum Solidarności. PDF CEE 2017 to dwa dni wystąpień prelegenckich, interaktywnych warsztatów i sesji panelowych. Organizatorzy zapewniają transmisję online, a nagrania z wystąpień zostaną udostępnione dla szerokiej publiczności. Przewidywane są wydarzenia towarzyszące, również w sobotę 8 kwietnia.
 
Podczas tegorocznego wydarzenia zajmiemy się diagnozą obecnego systemu demokratycznego – co poszło nie tak? Czy to system zawiódł czy to my zawiedliśmy? Jakie są kolejne kroki? Dyskusja będzie przebiegać według kilku linii tematycznych:
 
Modne słowo: demokracja
 
Demokrację definiujemy na różne sposoby. Choć używamy podobnych słów do jej opisania. Czy te słowa jeszcze cokolwiek znaczą?
 
Rewolucja | Ewolucja | Stagnacja
 
Od entuzjazmu przez pracę u podstaw po bezsilność. Jak korzystać z doświadczeń tych, którzy wprowadzają zmianę?
 
Kreacja | Manipulacja | Odpowiedzialność
 
Kiedy rządy są nieskuteczne, obywatele biorą sprawy w swoje ręce. Jakim wyzwaniom stawiamy czoła w dzisiejszej polityce?
 
Trwałość | Stabilność | Innowacyjność
 
Poczucie beznadziei i niepewności coraz częściej towarzyszy działaniom organizacji obywatelskich. Co musiałoby się wydarzyć, żeby te słowa zniknęły z naszego słownika?
 
Gościem specjalnym konferencji będzie Ethan Zuckerman, dyrektor Center for Civic Media w MIT, starszy wykładowca w MIT Media Lab.
 
Personal Democracy Forum CEE 2017 organizowane jest przez Fundację ePaństwo we współpracy z TechSoup Europe, Miastem Gdańsk, TransparenCEE oraz Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku dzięki wsparciu:
– Departamentu Stanu USA
– Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego
– Omidyar Network
 
Partnerami konferencji są:
– Fair-Play Alliance
– K-Monitor
– KohoVoli.eu
– Personal Personal Democracy Media