ŚWIĘTO WOLNOŚCI I DEMOKRACJI / akredytacje

ŚWIĘTO WOLNOŚCI I DEMOKRACJI
29–31/08/2020 GDAŃSK


Świętujemy 40 rocznicę wielkiego strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina, który uruchomił proces zmian politycznych w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Szczegółowy program publikujemy na stronie 1980gdansk.pl. Zapraszamy!

DANE NIEZBĘDNE W PROCESIE AKREDYTACJI
/ imię i nazwisko
/ redakcja
/ e-mail
/ tel.

OSTATECZNY TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ
27 sierpnia 2020, godz. 12.00

e-mail: biuroprasowe@ecs.gda.pl
UWAGA! Zgłoszenia przesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane. Organizatorzy wydarzeń nie zajmują się rezerwacją miejsc hotelowych dla dziennikarzy.

AKREDYTACJA UMOŻLIWIA
1. Udział w wydarzeniach ŚWIĘTA WOLNOŚCI I DEMOKRACJI w dniach 29–31 sierpnia 2020.
2. Możliwość pracy w Centrum Prasowym, które będzie się znajdowało w Europejskim Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, w sali nr 5 na III piętrze.

OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA
ECS

Każdy dziennikarz, fotoreporter, operator, dźwiękowiec, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniach ŚWIĘTA WOLNOŚCI I DEMOKRACJI, musi wypełnić OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA I ŚWIADOMOŚCI RYZYKA EPIDEMICZNEGO (→ plik .pdf do pobrania).
W praktyce dokument będzie potrzebny każdorazowo, gdy wydarzenie odbywa się w pomieszczeniu zamkniętym ECS, np.: na wystawie stałej, w audytorium czy sali wystaw czasowych. Każdorazowe wejście do Centrum Prasowego również będzie wymagało pozostawienia oświadczenia.
STREFA SPOŁECZNA
W STREFIE SPOŁECZNEJ również obowiązywać będą oświadczenia (→ plik .pdf do pobrania), oddzielne na każdy dzień wydarzenia. Przy wejściu do strefy należy wypełnić oświadczenie oraz pobrać i nałożyć opaskę z numerem. Każdorazowe wejście i wyjście ze Strefy będzie rejestrowane na podstawie numeru znajdującego się na opasce. W przypadku zniszczenia opaski należy ponownie wypełnić oświadczenie i pobrać opaskę.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności
/ zachowujemy odstęp 1,5 metra od innych osób
/ zasłaniamy usta i nosa w pomieszczeniach zamkniętych
/ obowiązkowo dezynfekujemy dłonie po wejściu do budynku ECS (punkty dezynfekcji znajdują się: na parkingu, przy wejściach do budynku i w toaletach).
→ więcej

MATERIAŁY ARCHIWALNE | FOTO I FILM
▪ 35 zdjęć przekazaliśmy do domeny publicznej i są udostępnione w Wikipedii → tutaj / zdjęcia z nazwami plików „Strajk sierpniowy w Stoczni Gdańskiej im. Lenina”
▪ Jeśli potrzebujecie Państwo innych ujęć, proponujemy kontakt z Moniką Krzencessą-Ropiak, która kieruje w ECS Działem Archiwum i Organizacji Wystaw / e-mail: m.krzencessa@ecs.gda.pl, tel. 506 196 038
▪ Część zbiorów ECS po digitalizacji jest już udostępniana na stronie: zbiory.ecs.gda.pl. Zasady ich udostępnienia do publikacji należy ustalić z Moniką Krzencessą-Ropiak
▪ W wyborze i udostępnieniu archiwalnych materiałów filmowych pomoże Państwu Arkadiusz Legutko z Działu Dokumentacji Filmowej ECS / e-mail: a.legutko@ecs.gda.pl, tel.: 58 772 40 83

KONTAKT
Katarzyna Skrzypiec
tel.: +48 504 772 182
e-mail: k.skrzypiec@ecs.gda.pl