INFOGENERACJA

SZKOLENIA INDYWIDUALNE | SZKOLENIA DLA MAŁYCH GRUP

Biblioteka ECS zaprasza studentów, doktorantów i pracowników naukowych na szkolenia z zakresu szeroko rozumianych technologii informacyjno-komunikacyjnych. W trakcie szkoleń pokazujemy jak skutecznie korzystać z zasobów, usług i katalogu Biblioteki ECS. Odkrywamy metody wyboru i selekcji informacji i literatury na wybrany temat. Pokazujemy elektroniczne źródła informacji i uczymy jak szybko i sprawnie zlokalizować, ocenić i wykorzystać pozyskane dane.
 
Szkolenia adresowane są do odbiorców indywidualnych lub małych grup (3–5 osób). Odbywają się w godzinach pracy biblioteki, po uprzednim ustaleniu terminu.

 
termin | poniedziałek – piątek / godz. 11.00–17.00
czas | 1 – 1,5 godziny
miejsce | ECS, biblioteka (I piętro)
wstęp | wolny po dokonaniu rezerwacji
rezerwacja | e-mail: biblioteka@ecs.gda.pl
  (w wiadomości prosimy zawrzeć tytuł szkolenia)
Oferta szkoleń


UPORZĄDKUJ WIEDZĘ | Citavi
Szkolenie z zarządzania bibliografią, tworzenia przypisów oraz organizowania bazy wiedzy przy pomocy menadżera bibliograficznego Citavi i otwartych zasobów nauki. Zaprezentujemy podstawowe i zaawansowane rozwiązania programu Citavi oraz takie obszary Internetu, z których można „zassać” informacje i pozycje, potrzebne do dalszej pracy naukowej.
 


NIE TYLKO CHOMIK
Skąd mogę legalnie pobrać książkę, muzykę, film czy grafiki? Proponujemy bardzo proste wprowadzenie do bogatego świata otwartych zasobów internetowych… Pokażemy świat baz danych, otwartych repozytoriów i zasobów: POLONA, NINATEKA, EUROPANEA, GOOGLE BOOKS, biblioteki cyfrowe, CEON. Nauczymy podstawowych technik pozwalających na wyszukanie interesujących i atrakcyjnych zasobów oraz stworzeniu z nich prywatnych kolekcji edukacyjnych.ACADEMICA | Zasoby naukowe Biblioteki Narodowej
Kurs pokazujący zasoby i sposoby korzystania z opracowanej przez Bibliotekę Narodową Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Książek i Czasopism Naukowych ACADEMICA, która od marca 2015 roku dostępna jest także w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności.ROZSZYFRUJ KATALOG | NUKAT, KaRo, katalogi Biblioteki Narodowej
Warsztat biblioteczno-bibliograficzny prezentujący, jak skutecznie korzystać z aparatu informacyjnego największych polskich katalogów centralnych i rozproszonych. Co oferują swoim użytkownikom, jakie zasoby skrywają oraz jak szybko i efektywnie dotrzeć do zawartych w nich informacji – taką wiedzę zamierzamy przekazać, a także zdradzić parę sekretów z zaplecza pracy katalogera.