6 KOLĘDOWANIE W ECS


termin
| 11 stycznia 2020, godz. 18.00
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1
miejsce | ECS, ogród zimowy
wstęp | wolny + rezerwacja miejsc (zakończona)


Im nas więcej, tym lepiej. Twierdzisz, że nie umiesz śpiewać? Nie szkodzi. O śpiewanie idzie tylko trochę, najważniejsza jest wzajemna życzliwość i chęć bycia razem.
– Europejskie Centrum Solidarności powstało nie tylko po to, aby upamiętniać pokojową rewolucję Solidarności, ale też po to, żeby odnawiać wielki kapitał społeczny, jaki narodził się w Polakach w Sierpniu ’80 – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS. – Dobrze, że w duchu Bożego Narodzenia ożywają w ludziach tamte dobre energie.
Co roku – w drugą sobotę stycznia – do ogrodu zimowego ECS zapraszamy całe rodziny na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Każdy dostaje do ręki śpiewnik. Tradycją stało się, że każdego roku kolędowanie ma inny temat przewodni. W 2020 roku czeka nas wiele rocznic, które dają przyczynek do wielu opowieści.
Radości podczas kolędowania jest wiele, bo goście dzielą się na dwa chóry, na przykład pań i panów. W repertuarze tradycyjne kolędy, współczesne i nowe utwory, których naukę wspiera chór ECS – pracownicy, współpracownicy, rodziny, przyjaciele oraz przewodnicy i wolontariusze, których na co dzień można spotkać w ECS.
Dołączcie do nas!