Nowe mieszkanki, nowi mieszkańcy Gdańska! Tu twoje miasto. Poznajmy się 😉
Rusza nabór do jesiennej edycji programu CZEŚĆ!
Chcesz lepiej poznać miasto i kulturę? Szukasz znajomych i miejsc do realizacji pasji? Potrzebujesz wsparcia w procesie adaptacji? – jeśli tak, to program CZEŚĆ! jest dla Ciebie.
Zapraszamy do ECS na bezpłatne zajęcia praktyczne i teoretyczne – 7 spotkań, 28 godzin, zawsze w sobotę. Oferujemy wsparcie tłumaczy.
Zaczynamy 7 października 2023. Rejestracja przez formularz → do 22 września 2023

Program wydarzenia

Rozpoczęcie programu CZEŚĆ!

W trakcie spotkania poznamy się, porozmawiamy o tym, jak będzie przebiegał program oraz zwiedzimy wystawę stałą ECS.

KARIERA w nowym mieście

Podczas warsztatu dowiemy się, jak aktualnie wygląda rynek i prawo pracy w Polsce, omówimy proces napisania CV i przejścia rozmowy kwalifikacyjnej.

KOMUNIKACJA międzykulturowa

Przyjrzymy się bliżej polskim tradycjom i zwyczajom. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, jak odnaleźć się w kulturze, która różni się od mojej własnej.

Moja DROGA

Wspólnie z doświadczoną psycholożką przyjrzymy się, jak przebiega proces migracji i adaptacji. Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać pomocy? Czego się wystrzegać?

Moje MIASTO

Spotkamy się z przedstawicielami urzędu pracy, szkoły i uniwersytetu. Porozmawiamy o ekologii i ofertach instytucji kultury w Gdańsku.

Moja HISTORIA

Wysłuchamy wykładu na temat historii Polski i podyskutujemy o stanie polityki. Poznamy organizacje pozarządowe, które skupiają się na prawach człowieka, kobiet i mniejszość seksualnych.

Zakończenie programu CZEŚĆ!

Spotkanie podsumowujące. Wręczenie dyplomów ukończenia programu CZEŚĆ!