OD 11 LUTEGO – ZAPRASZAMY DO ŚRODKA

PL | EN essential below

WITAJCIE
/ zapraszamy gości cztery dni w tygodniu, od czwartku do niedzieli
/ dostępne będą tylko niektóre przestrzenie: wystawa stała, wystawa czasowa, taras widokowy, parking, sklep muzealny i kawiarnia (w trybie na wynos)
/ tylko indywidualnie będzie można zwiedzać wystawę stałą
/ warto skorzystać z audioprzewodnika, który ułatwia i wzbogaca zwiedzanie, a jego wypożyczenie jest wliczone w cenę biletu

BEZPIECZEŃSTWO
/ konieczne jest zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu
/ prosimy o dezynfekowanie dłoni
/ warto wiedzieć, że wszystkie powierzchnie, których dotykają nasi goście pokryte zostały trwałą powłoką fotokatalityczną, która zabija koronawirusa oraz inne wirusy, bakterie i grzyby

→ więcej
11 lutego na powrót otwieramy wystawę stałą Europejskiego Centrum Solidarności. Zwiedzanie będzie możliwe tylko indywidualnie, nie w grupach zorganizowanych. Warto skorzystać z audioprzewodnika, który ułatwia i wzbogaca zwiedzanie, a jego wypożyczenie jest wliczone w cenę biletu. ECS będzie otwarte cztery dni w tygodniu, od czwartku do niedzieli.

Wszystkie powierzchnie, których dotykają nasi goście – m.in. ławki, poręcze, klamki, obicia foteli, monitory na wystawie itd. – pokryte zostały trwałą powłoką fotokatalityczną, która zabija koronawirusa oraz inne wirusy, bakterie i grzyby. Preparat jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a przy tym niewidoczny gołym okiem i nieodczuwalny podczas dotyku. Audioprzewodnik po każdym użyciu poddawany jest dezynfekcji. Wewnątrz ECS konieczne jest zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu, a przy wejściu do budynku i wewnątrz znajdują się punkty dezynfekcji dłoni.

Oprócz wystawy stałej goście będą mogli zwiedzić bezpłatną wystawę czasową – SIERPIEŃ ’80. BEZ STRACHU, ALE Z ROZWAGĄ oraz obejrzeć panoramę na stocznię i miasto, rozpościerającą się z tarasu. Otwarty będzie sklep muzealny, a kawiarnia ma pracować tylko w trybie na wynos. Kierowcy mogą korzystać z parkingu podziemnego (wjazd od ul. Nowomiejskiej), a kupując bilet wstępu, uzyskuje się 4 godziny parkowania gratis.
Wyłączone z użytkowania pozostają: Wydział Zabaw, biblioteka, czytelnia archiwum, mediateka, przestrzeń społeczna SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE i restauracja.

– Niezmiernie się cieszymy, że znów możemy zaprosić gości na wystawę stałą. Każdy gość, który odwiedzi ECS 11 lutego, może liczyć na niespodzianki – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS. – O ile ruch turystyczny wciąż jest utrudniony, o tyle szczególne zaproszenie kierujemy do gdańszczanek i gdańszczan, którzy wyposażeni w Kartę Mieszkańca mogą zwiedzić naszą wystawę za darmo. Odwiedzajcie nas, mieszkańcy Sopotu, Gdyni i okolic Trójmiasta, bo po tak długim lockdownie dobrze jest doświadczyć nowych wrażeń, poobcować ze sztuką i poszerzyć horyzonty.

Wystawa stała ECS zajmuje ponad 3 tys. metrów kwadratowych, na dwóch kondygnacjach ECS. Podzielona jest na siedem sal. Wystawa w atrakcyjny sposób – przy użyciu archiwalnych przedmiotów, dokumentów, rękopisów, zdjęć, projekcji wideo i interaktywnych instalacji – opowiada nie tylko o polskiej drodze do wolności, ale też o zmaganiach innych narodów mierzących się z siłą reżimów komunistycznych. Prawdziwą atrakcją są Tablice 21 Postulatów, które w Sierpniu 1980 zawisły przy Bramie nr 2; suwnica, na której pracowała Anna Walentynowicz; milicyjny star, jakim transportowano opozycjonistów; zrekonstruowana Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, rozjechana w stanie wojennym gąsienicami czołgów czy oryginalna opozycyjna drukarnia, skonstruowana m.in. z części do pralki „Frania”.

→ zwiń tekst

WYSTAWA STAŁA

czwartek – piątek | 10–18
sobota – niedziela | 10–20

KASY
czwartek – piątek | 10–17
sobota – niedziela | 10–19

CENY BILETÓW
bilet normalny / 25 zł
bilet ulgowy / 20 zł
bilet rodzinny | do 5 osób | 70 zł
przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi do 19 roku życia (po okazaniu legitymacji szkolnej); upoważnia do wstępu 5 osób, w tym maksymalnie 2 osób dorosłych; dla każdego kolejnego dziecka należy kupić bilet grupowy
 
▪ posiadacz KARTY DUŻEJ RODZINY / 50 zł
▪ posiadacz KARTY DO KULTURY
bilet normalny / 20 zł
bilet ulgowy / 16 zł
▪ posiadacz KARTY TURYSTY
bilet normalny / 20 zł
bilet ulgowy / 16 zł
▪ posiadacz KARTY MIESZKAŃCA GDYNI
bilet normalny / 20 zł
bilet ulgowy / 16 zł

AUDIOPRZEWODNIKI
/ 10 wersji językowych
/ ścieżka rodzinna (3 wersje językowe)
/ ścieżka dla osób z dysfunkcją słuchu i wzroku: w polskim języku migowym i audiodeskrypcja dla osób niedowidzących

PRZESTRZENIE
OTWARTE
/ kawiarnia (w trybie na wynos)
/ parking
/ Museum Store
/ taras widokowy
/ wystawa czasowa
/ wystawa stała

ZAMKNIĘTE
/ biblioteka
/ czytelnia archiwum
/ mediateka
/ przestrzeń społeczna SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE
/ restauracja
/ Wydział Zabaw
 

 
SINCE 11 FEBRUARY 2021 – WELCOME INSIDE!

WELCOME
/ Visitors are welcome four days a week, from Thursday to Sunday
/ Only certain areas will be open to visitors: permanent exhibition, temporary exhibition, observation deck, car park, museum shop and café (take-away)
/ The permanent exhibition can only be visited on an individual basis
/ It is worth using an audio guide which facilitates and enriches the tour and its rental is included in the ticket price

SAFETY
/ Cover your mouth and nose and keep social distance
/ Please disinfect your hands
/ it is worth knowing that all the surfaces touched by our guests have been covered with a durable photocatalytic coating which kills coronavirus and other viruses, bacteria and fungi

PERMANENT EXHIBITION
Thursday – Friday | 10 a.m. – 6 p.m.
Saturday – Sunday | 10 a.m. – 8 p.m.

TICKET OFFICE
Thursday – Friday | 10 a.m. – 5 p.m.
Saturday – Sunday | 10 a.m. – 7 p.m.

AREAS
OPEN
/ café (takeaway only)
/ car park
/ Museum Store
/ observation deck
/ permanent exhibition
/ temporary exhibition AUGUST 1980. FEARLESS BUT PRUDENT

CLOSED
/ Library
/ Archive Reading Room
/ Multimedia Library
/ SOLIDARITY EVERY DAY, the NGO’s area
/ restaurant
/ Play Department