ZIMA W STOCZNI

termin | 13–24 stycznia 2020
godziny | 9.00–10.30 i 11.00–12.30
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1
uczestnicy | 6–12 lat (tylko grupy zorganizowane, maksimum 25 osób)
wstęp | 10 zł/os. (do 10 osób jeden nauczyciel/opiekun bezpłatnie)
zgłoszenia | rezerwacja online → formularz zgłoszeniowy

Przybij pi(ecz)ątkę! Co by było, gdyby zniknęło ostatnie drzewo w naszym mieście? Kiedy zwykła rzecz staje się eksponatem? – mamy wiele zadań do wykonania, spraw do przemyślenia i tajemnic do odkrycia. W czasie ferii zimowych zapraszamy grupy zorganizowane na warsztaty do ECS, proponujemy do wyboru trzy tematy zajęć. Obowiązuje rezerwacja miejsc.
To już ósma edycja projektu ZIMA W STOCZNI.


UWAGA! W ferie zachęcamy też do rodzinnego zwiedzania wystawy stałej ECS i wizyty w Wydziale Zabaw. My się zimy nie boimy! Do zobaczenia!


PRZYBIJ PI(ECZ)ĄTKĘ
Po udanej współpracy warto przybić piątkę! W trakcie zajęć wspólnie stworzymy obraz, a naszymi narzędziami pracy staną się pieczątki. Będziemy tworzyć – przybijając, odbijając i rysując. Dzieło zabierzecie ze sobą.

OSTATNIE DRZEWO W MIEŚCIE
Czy obserwujecie czasem przyrodę w Waszym otoczeniu? A co by było, gdyby zniknęło ostatnie drzewo w naszym mieście? Poznamy siłę natury i sprawdzimy, czy w naszej mocy jest jej pomóc. Czy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę?

RZECZOZNAWCY

Każdy przedmiot opowiada swoją historię. Spróbujemy ją odkryć. Posłużą nam przedmioty z archiwum ECS. Dowiemy się, kiedy zwykła rzecz staje się eksponatem. I wspólnie zastanowimy się, czy warto dbać o pamięć przedmiotu. A może sami też coś kolekcjonujecie?