02.07-16.07.2015

Wystawa „Nowa przestrzeń dla kultury”

Te miejsca powinny znaleźć się na mapie wakacyjnych podróży! 79 projektów z całego kraju – zabytkowe obiekty, instytucje kultury, szkoły i uczelnie – otrzymały dofinansowanie unijne, dzięki czemu stały się miejscami, które warto odwiedzić. Do 16 lipca w ogrodzie zimowym ECS prezentujemy wystawę ich fotografii.

To prawdziwe perełki, poddane renowacji Teatr Stary w Lublinie i klasztor Zakonu Braci Mniejszych (OO. Bernardynów) w Leżajsku, czy zbudowane: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nauki i Sztuki ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, a wreszcie Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.
Do podziału było 1,18 mld euro. Prezentowane na wystawie projekty dofinansowane zostały ze środków XI priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe" PO IiŚ 2007–2013, w ramach XI Priorytetu Programu Infrastruktura i Środowisko, za którego wdrażanie odpowiada Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wystawa „Fundusze unijne – nowa przestrzeń dla kultury” w ogrodzie zimowym ECS eksponowana będzie do 16 lipca. W tym roku odwiedzi jeszcze pięć miejsc: Zakopane, Wrocław, Łódź, Poznań i Częstochowę.

Więcej informacji | www.poiis.mkidn.gov.pl