05.06.2017

VII EUROPEJSKI KONGRES FINANSOWY

W jaki sposób międzynarodowe i krajowe rynki finansowe oraz narzędzia będące w gestii banków centralnych mogą wesprzeć długofalowy, zrównoważony rozwój gospodarek państw członkowskich Unii? Jak równocześnie uwzględnić bieżące problemy ekonomiczne i społeczne zjednoczonej Europy? Zapraszamy na VII Europejski Kongres Finansowy – tematem wiodącym jest KAPITAŁ, PODATKI I MIĘDZYNARODOWA SOLIDARNOŚĆ W XXI WIEKU.
 
Europejski Kongres Finansowy skupia co roku ponad 1 tys. czołowych przedstawicieli sektora finansów, bankowości, rynku kapitałowego i ubezpieczeń z całej Europy. Eksperci i praktycy europejskiego sektora finansowego spotkają się w dniach 5—7 czerwca 2017 w hotelu Sheraton w Sopocie.
 
Na jeden wieczór, 5 czerwca, uczestnicy przeniosą się do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie odbędzie się debata MIĘDZYNARODOWA SOLIDARNOŚĆ W XXI WIEKU z udziałem: Jana Krzysztofa Bieleckiego – Prezesa Rady Ministrów RP (1991), Elmara Broka – posła do Parlamentu Europejskiego,  Joschki Fischera – wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych Niemiec (1998-2005),  Janusza Lewandowskiego – posła do Parlamentu Europejskiego,  Any Palacio – minister spraw zagranicznych Hiszpanii (2002-2004) oraz Lucrezii Reichlin – włoskiej ekonomistki, profesor  London Business School. 
Dyskusja toczyła się będzie  m.in. wokół zagadnień: Czy jesteśmy w stanie utrzymać transatlantycką solidarność? Czy solidarność na szczeblu regionalnym europejskim jest nadal możliwa? Dlaczego inni muszą płacić za Grecję? Co z przyszłością pomocy strukturalnej w UE? Czy Brexit doprowadzi do radykalnej redukcji współpracy pomiędzy Wielką Brytanią i UE? Czy możemy zbudować stabilne ponadnarodowe ramy solidarności w dobie narastających konfliktów interesów politycznych i gospodarczych oraz różnic kulturowych?

Informacje, szczegółowy program | www.efcongress.com  

Współorganizatorzy | Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, Bank Pekao, NDI, Centrum Myśli Strategicznych oraz Europejskie Centrum Solidarności.
 
 


VII EUROPEJSKI KONGRES FINANSOWY
termin | 5—7 czerwca 2017
miejsce | Sheraton Sopot Hotel, Europejskie Centrum Solidarności
wstęp | dla uczestników Kongresu