22.11.2015

V-lecie Chóru Sceny Muzycznej Gdańsk | koncert

termin | 22 listopada 2015, niedziela, godz. 16.00
miejsce | Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, audytorium
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
wstęp | wolny

Jubileusz V-lecia Chóru Sceny Muzycznej Gdańsk
Na początku była idea i wielki zapał. Później przyszły regularne spotkania i setki godzin prób. Jak teraz brzmi Chór Sceny Muzycznej Gdańsk można przekonać się podczas koncertu urodzinowego, który odbędzie się w niedzielę 22 listopada w Europejskim Centrum Solidarności.
Chór Sceny Muzycznej Gdańsk to grupa entuzjastów wspólnego śpiewu oraz jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się chórów w Trójmieście. Zespół działa przy Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.
Od jakiegoś czasu jest o nich coraz głośniej. Wygrywają ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale chóralne oraz włączają się aktywnie w życie kulturalne miasta. Zdobywają serca i uszy publiczności zarażając słuchaczy miłością do muzyki chóralnej oraz udowadniając, że może ona zabrzmieć wszędzie, gdziekolwiek zgromadzą się entuzjaści wspólnego śpiewania. Nie tylko w sali koncertowej czy w świątyni, lecz również na ulicach miasta, w tramwaju, w kolejce SKM czy w bramie.
- Organizując koncert jubileuszowy, chcemy uczcić pięciolecie działalności naszego chóru i podziękować wszystkim tym, którzy przez ten czas go tworzyli i wspierali jego rozwój – mówi Beata Śnieg, dyrygentka Chóru SMG. Koncert będzie okazją, by powspominać wspólnie te najbardziej zabawne i wzruszające momenty oraz pokazać publiczności kilka fragmentów życia chóralnego „od kuchni” - dodaje.
Chór powstał w październiku 2010 r. i początkowo liczył kilkanaście osób, które w większości nie miały wcześniej do czynienia ze śpiewem chóralnym. Pierwszy występ zespołu odbył się w grudniu 2010 podczas spotkania wigilijnego w Scenie Muzycznej Gdańsk. Obecnie chór liczy ponad 40 osób, wśród których są studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których łączy miłość do muzyki. Setki prób, kilkadziesiąt koncertów i festiwali w całej Polsce, tysiące przejechanych kilometrów tworzą niemałą i niezwykle barwną historię zespołu.
- W Chórze SMG uwielbiam radość, jaką daje nam wspólne śpiewanie oraz entuzjazm i zaangażowanie, dzięki którym możemy podejmować coraz to nowe wyzwania stawiane nam przez dyrygentkę. W każdy występ wkładamy wiele pracy i serca. Emocje, które pojawiają się na scenie są nie do zastąpienia - przyznaje jedna z chórzystek.
Będzie okazja, aby to zobaczyć.

Więcej informacji na: www.facebook.com/events/1621035454823520/1621181121475620/

Śpiewa: Chór Sceny Muzycznej Gdańsk
Akompaniuje: Artur Sychowski
Beatbox: Jan Elf Czerwiński
Dyryguje: Beata Śnieg

Organizatorami koncertu są:
Gdański Archipelag Kultury
Scena Muzyczna Gdańsk
Chór Sceny Muzycznej Gdańsk
Stowarzyszenie Music Everywhere!
Europejskie Centrum Solidarności

Patroni medialni:
Radio Gdańsk
trojmiasto.pl