06.08.2017

SPACER KURATORSKI PO WYSTAWIE STALEJ ECS

termin | każda pierwsza niedziela miesiąca, godz. 12.00
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1 w Gdańsku
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
parking podziemny | wjazd od ul. Nowomiejskiej
zbiórka | ECS, hol główny (vis-à-vis kas), szukajcie dużego długopisu Lecha Wałęsy
wstęp | → REZERWACJA MIEJSC + bilet: 25 zł/os. (bilet normalny) lub 20 zł/os. (bilet ulgowy)

6 sierpnia 2017 | SOLIDARNOŚĆ A SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE W POLSCE I NA ŚWIECIE

Społeczeństwo obywatelskie w Polsce nie istnieje – twierdzi jeden politolog. Niech to powie tysiącom wolontariuszy bezinteresownie poświęcającym swój czas i siły na rzecz szlachetnych inicjatyw – odpowiada inny.
Czy 21 postulatów, spisanych w Stoczni Gdańskiej w Sierpniu ’80 było momentem narodzin w Polsce społeczeństwa obywatelskiego? Dlaczego z listy żądań wykreślono dwudziesty drugi postulat? Czy Komitet Obrony Robotników i ruch Solidarności nawiązywały do międzynarodowych organizacji działających na rzecz praw człowieka? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spaceru SOLIDARNOŚĆ A SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE W POLSCE I NA ŚWIECIE. Zapraszamy, bo warto wiedzieć, w jaki sposób historia polskich przemian ustrojowych może inspirować współczesne organizacje pozarządowe.

oprowadza | Anna Fedas
Menedżerka, trenerka i animatorka projektów społecznych, badawczych i kulturalnych, specjalistka ds. edukacji obywatelskiej w Europejskim Centrum Solidarności. Doktorantka Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością edukacja nieformalna i animacja społeczności lokalnej oraz licznych kursów i szkoleń (w tym Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, Szkoła Trenerów Stowarzyszenia CEL oraz kursu Profesjonalny Menedżer NGO). Pracowała na rzecz licznych projektów społecznych, badawczych i kulturalnych o zasięgu lokalnym (np. „Ekonomia społeczna szansą na rozwój Dolnego Śląska”), ogólnopolskich (np. „Polski Program odpowiedzialności społecznej UEFA EURO 2012”, „Wolontariat-włącz się!”) oraz ponadnarodowych (np. „Europejskie Forum Sportu i Młodzieży”, organizowane w 2012 roku na Cyprze przez Komisję Europejską, czy też „Sport Plays Mixed” w 2015, w Paryżu). Założycielka kilku organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych.

Rezerwacja miejsc →