25.11.2017

SOLIDARITY HERE AND NOW

termin | 25 listopada 2017, godz. 12
miejsce | ECS, sala wystaw czasowych
wstęp | wolny

Historie wolontariuszy pomagających uchodźcom – poznaj uczestników/czki projektu „Solidarity Here and now”!
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z wolontariuszami/szkami pracującymi na co dzień z uchodźcami w ośrodkach/obozach dla uchodźców rozsianych po całej Europie.
„Solidarity Here and Now” to projekt dedykowany wolontariuszom zaangażowanym w pomoc uchodźcom. O uchodźcach słyszało wiele z nas, ale niewiele z nas poznało bohaterów dnia codziennego, którzy swoimi działaniami czynią sytuację uchodźców mniej tragiczną. Wielu woluntariuszy z całego świata zdecydowało się opowiedzieć po właściwej stronie i otworzyć swe serca dla przybyszów poprzez działanie, któremu przyświeca wartość solidarności i empatii. Skontaktowaliśmy się z wolontariuszami i poznaliśmy ich potrzeby. Projekt „Solidarity here and now” stanowi bezpośrednią odpowiedź na nie.
Wolontariusze uchodźców przyjadą do Gdańska na cykl szkoleń i warsztatów, które odbędą się w dniach 24–28 listopada 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności. W dniu 25 listopada o godz. 12 w sali wystaw czasowych Europejskiego Centrum Solidarności będzie można posłuchać historii i doświadczeń, jakie przywieźli ze sobą uczestnicy projektu. (UWAGA: językiem spotkania będzie angielski. Nie jesteśmy w stanie zapewnić tłumaczenia/wsparcia językowego).

organizatorzy projektu | Allianz Cultural Foundation, Europejskie Centrum Solidarności.