20.05.2016

SMOCZE ŁODZIE 2016

termin | 20 maja, piątek, godz. 16
miejsce | Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
wstęp | wolny

Na co dzień – gromadzimy eksponaty, odkurzamy gabloty, a od czasu do czasu urządzamy wystawy.  Cieszymy się spokojnym życiem i pracą bez stresu…
Ale co roku, w drugiej połowie maja, z okazji Dnia Muzealnika pokazujemy jacy jesteśmy w rzeczywistości. Wysportowani, silni, piękni i gotowi na dobrą zabawę!

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na Regaty Trójmiejskich Instytucji Kultury - Smocze Łodzie 2016 na Motławie. W tegorocznych zawodach, które odbędą się 20 maja, weźmie udział osiem osad:
Archiwum Państwowe w Gdańsku 
Europejskie Centrum Soldiarności
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Muzeum Narodowe w Gdańsku
Muzeum Narodowe w Gdańsku

Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, które wystawią wspólną osadę
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Tegoroczna, ósma edycja Smoczych Łodzi Instytucji Kultury, przebije wszystkie dotychczasowe zawody. Będzie widowiskowo, głośno, a emocje będą ogromne!
Zapraszamy wszystkich do kibicowania! Bądźcie z nami tego dnia, bo warto! Puchary nie są ważne, miejsca na podium też. Liczy się dobra zabawa i doping przyjaciół!


Organizację imprezy wspomagają: Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Remontowa Holding oraz MRKS GDAŃSK (Morski Robotniczy Klub Sportowy Gdańsk).