05.08.2018

SIERPNIOWY BLASK | spacer kuratorski po wystawie stałej ECS

5 sierpnia 2018 | SIERPNIOWY BLASK
Jaki filmowy obraz wydarzeń poszedł w świat, kiedy w sierpniu 1980 roku do strajkującej Stoczni Gdańskiej przyjechali dziennikarze z całego świata? Co z archiwalnych zapisów zachowało się do naszych czasów? Jak reagowali widzowie w Polsce i za granicą? Kamery dokumentalistów towarzyszyły Solidarności, w stanie wojennym zeszły do podziemia, by wrócić do stoczni w sierpni 1988 roku. Jak SIERPNIOWY BLASK przechowują do dziś w pamięci uczestnicy i świadkowie wydarzeń opowie Anna Maria-Mydlarska, kierownik Działu Dokumentacji Filmowej ECS.
oprowadza | Anna Maria Mydlarska
Scenarzystka i reżyser ponad 40 filmów dokumentalnych, kierownik Działu Dokumentacji Filmowej ECS. Kieruje projektem notacji filmowych ECS – spośród ponad 1000 dotychczas nagranych wywiadów z działaczami Solidarności i opozycji demokratycznej, sama przeprowadziła ponad 200. Współtworzyła filmy prezentowane na wystawie stałej ECS i koordynowała zespół filmowy wystawy.
Prowadziła zajęcia ze studentami dziennikarstwa w USA (1990–1991) i w Gdańsku (od 1998). W 1981 roku pracowała w Biurze Tłumaczy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i w redakcji Biuletynu „Solidarności”.
 
Rezerwacja miejsc →