PRZEDSZKOLE

Warsztaty ODWOŁANE ze względu na zagrożenie koronawirusem

Przedszkolaków zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w Wydziale Zabaw – sali specjalnie przeznaczonej dla najmłodszych dzieci! Podczas godzinnego pobytu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystać zarówno ze swobodnej zabawy w sali, jak i tematycznej animacji z edukatorem.

■ termin: poniedziałek, środa, czwartek, piątek / godz. 9.00, 10.00, 11.00
(zajęcia nie odbywają się we wtorki, w miesiącach październik — kwiecień)
■ czas trwania: 1 godzina zegarowa
■ koszt warsztatów: 10 zł/os., 1 nauczyciel na 10 uczniów bezpłatnie
■ miejsce: Wydział Zabaw

UWAGA! Do sali nie można wchodzić w obuwiu zewnętrznym ani boso, zasada ta obowiązuje zarówno dzieci, jak i opiekunów. Zabierzcie ze sobą obuwie na zmianę lub skarpetki z powłoką antypoślizgową.

MUZYCZNY REJS
metody: pogadanka, praca w grupach, różne metody plastyczne, pokaz

Wspólnie wsłuchamy się w dźwięki towarzyszące budowie statku, wodowaniu i nadmorskim przygodom. Poznamy różne instrumenty i trochę pohałasujemy, wywołując sztorm.

DZIEŃ W STOCZNI
metody: ekspresja twórcza, praca w grupach, gry i zabawy dydaktyczne, różne metody plastyczne

Czy wiecie, co to jest za miejsce stocznia? Jak wygląda dzień spędzony na stoczniowej pracy? Co jest potrzebne, żeby pracować w stoczni? W trakcie zajęć przedszkolaki poznają wiele stoczniowych sekretów, a nawet same spróbują zbudować statek.

WODA CZY LĄD?
metody: pogadanka, praca w grupach, praca indywidualna, gry i zabawy dydaktyczne, ćwiczenia z mapą

Czy wiecie, że woda zajmuje prawie 80 proc. powierzchni naszej planety, a o świecie podwodnym czasami wiemy mniej niż o innych planetach? Razem z przedszkolakami zastanowimy się nad tym, co różni wodę od lądu, nauczymy się rozpoznawać je na mapach oraz odkryjemy, jakimi sposobami można je przemierzać.
KONTAKT: edukacja@ecs.gda.pl, tel. 58 772 40 35/42