Wydział Zabaw

UWAGA! WYDZIAŁ ZABAW NIECZYNNY DO ODWOŁANIA ZE WZGLĘDU NA ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM

lokalizacja
| Europejskie Centrum Solidarności, parter
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
parking podziemny | wjazd od ul. Nowomiejskiej

Odpływamy! – od budowy statku przez dostawę towaru, przeładunek w porcie po wyjście w rejs. WYDZIAŁ ZABAW to sala zajmująca ponad 400 m kw. Na jej atrakcyjność składa się wiele mobilnych stanowisk połączonych w przestrzeń zabawy i nauki. Dzieciaki dowiedzą się tu, m.in. co oznacza „solidarnie” i ile dobrego można zdziałać wspólną pracą.
Z przestrzeni można korzystać na wiele sposobów. Edukatorki ECS prowadzą tu WARSZTATY dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Odwiedzają nas też grupy przedszkolne i klasy, które chcą spędzić czas na wspólnej zabawie. Bawić się może z dzieckiem rodzic/opiekun, albo w weekendy postawić pociechę pod opieką animatora ECS.
– Możliwość pozostawienia dziecka powyżej 5 roku życia pod opieką animatora to nasza najnowsza oferta – mówi Agnieszka Piórkowska, szefowa Działu Edukacji ECS. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców zachęcając jednocześnie, aby w wolnym czasie zwiedzili wystawę stałą, wystawy czasowe, albo poczytali gazety w bibliotece.
Warto też wiedzieć, że w Wydziale zabaw organizujemy URODZINY W ECS, które cieszą się dużą popularnością.
To nie koniec dobrych wiadomości. Wprowadziliśmy również atrakcyjny cenowo karnet na 5 wejść. I trwają prace koncepcyjne nad nową organizacją przestrzeni Wydziału Zabaw, aby była dla dzieci jeszcze atrakcyjniejsza.
Warunki korzystania z Wydziału Zabaw szczegółowo opisano w REGULAMINIE, którego zapisy akceptuje każdy rodzic/opiekun/nauczyciel, który z dzieckiem korzysta z sali dziecięcej w ECS.

WAŻNE
▪ Zapraszamy dzieci do 10 roku życia w towarzystwie rodziców/opiekunów
▪ O każdej pełnej godzinie do Wydziału Zabaw wchodzi maksymalnie 75-osobowa grupa
▪ Jedna osoba dorosła może sprawować opiekę – maksymalnie! – nad trójką dzieci
▪ Jednemu dziecku towarzyszyć może maksymalnie dwóch opiekunów
▪ Do sali nie można wchodzić w obuwiu zewnętrznym ani boso, zasada ta obowiązuje zarówno dzieci, jak i opiekunów. Zabierzcie ze sobą obuwie domowe lub skarpetki z powłoką antypoślizgową→ WIRTUALNY SPACER