PIECKI-MIGOWO

WSPÓLNOTA, DZIAŁANIE, ROZWÓJ

Ta dzielnica po raz pierwszy przystąpiła do projektu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ. Mieszkańcy postanowili zadbać o otoczenie ponad 80-letniego dębu, później wspólnie pomalowali skrzynki po jabłkach, które miały służyć za donice, posadzili rabatki, stworzyli mural.

– Nie było łatwo – przyznaje Beata Peters, pomysłodawczyni wydarzenia, ekonomistka, coach, 47 lat. – Na początku spotykałam się z oporem niektórych osób. Później, z biegiem czasu, dołączali do nas ci, którzy na początku mówili „nie”. Widzieli, że robią to inni, że dzieje się coś fajnego, że są pierwsze efekty.
20 sierpnia 2016 roku, w sobotę, o godz. 18 spotkali się w Domu Kultury przy ul. Nałkowskiej 3, aby wspólnie obejrzeć zdjęcia z czasów budowy ich osiedla oraz poznać historię miejsca, w którym mieszkają. Przedtem, podczas spaceru po osiedlu podziwiali efekty swoich prac.
– Przyszedłem, żeby się integrować – mówił 65-letni Wojciech Nadolski, mieszkaniec dzielnicy. – Mieszkamy tu już 25 lat, a jednak nie byliśmy tak zintegrowani.

organizatorzy i partnerzy | Spółdzielnia Mieszkaniowa Budownictwa Jednorodzinnego „Delfin”, KLN Wnętrza Gdynia, Teknos sp. z o.o., A-Grafico – Pracownia Reklamy, Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Instytut Kultury Miejskiej, ECS