01.02.2021

PONAD 6 TYSIĘCY NA LECZENIE DZIECI | GRALIŚMY DLA WOŚP

Do e-puszki zebraliśmy 1610 zł, a dzięki aukcjom internetowym – 4508 zł! Najserdeczniej dziękujemy wszystkim, którzy grali z nami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Solidarność ma wielką moc!

– Czasy pandemii wiele zmieniły, ale nasze serca pozostały wciąż czułe i hojne – mówi Magdalena Mistat, wicedyrektor ECS. – W imieniu całego zespołu ECS dziękuję wszystkim, którzy razem z nami kwestowali na rzecz wyposażenia dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Rekordzistą wśród naszych aukcji internetowych okazał się spacer po Stoczni Gdańskiej z przewodnikiem w osobie Andrzeja Trzeciaka – wicedyrektora ECS, który od lat zajmuje się dziedzictwem stoczniowym i ma na swoim koncie pierwszy tak obszerny i wielowątkowy przewodnik „Stocznia Gdańska. Miejsca, ludzie, historie” (wydawnictwo ECS, 2019). Zwycięzca aukcji był gotowy zapłacić za spacer aż 1178 zł.
Drugim rekordzistą pod względem wielkości zebranej kwoty był autograf Lecha Wałęsy na znaku 40 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, autorstwa Jerzego Janiszewskiego. Zwycięzca aukcji zapłacił za niego 860 zł.

Wszystkie uzyskane środki powiększyły pulę zbiórki WOŚP.
Za rok znów grajmy razem!